Jump to content



Quake 4 πρόβλημα audigy 2


nobig

Recommended Posts

Έχει κανείς πρόβλημα με το quake 4 & audigy 2; Συγκεκριμένα το παιχνίδι κολλάει και επαναλαμβάνει το τελευταίο ήχο που έπαιξε συνεχώς. Κάρτα γραφικών τελευταίοι οδηγοί και κάρτα ήχου. Ακόμα και κάτι beta δοκίμασα με openAL υποστήριξη. Έρτεξα και ένα πατσάκι OpenALwEAX.exe αλλά τίποτα. Το quake 4 επίσης έχει το τελευταίο update. Έχω καταλήξει ότι είναι πρόβλημα ήχου γιατί όταν απενεργοποίησα τους ήχους απο dxdiag δεν κόλλησε και όταν τους επανέφερα τσούπ

Τα φώτα σας παρακαλώ :X:

Link to comment
Share on other sites

Οχι

Εγω οταν ειχα την Audigy2 Ζs (δεν εχει και ιδιαιτερη διαφορα απο την Αυdigy2) και ειχα παιξει το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο προβλημα με τον ηχο

Τι να σου πω

Kανε πληρως Uninstall τους drivers της Creative και ξαναβαλτους (μαζι με τα updates)

στα αλλα παιχνιδια σου κανει τα ιδια προβληματα η μονο στο Quake

ααα και μια ερωτησουλα

ειναι νομιμη η εκδοση του παιχνιδιου σου (δεν ειναι τιποτα παρανομο με Crack κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα προβλημα με audigy 1 οπου το παιχνιδι κολλαγε στο πρωτο μενου,αλλα με την αλλαγη των drivers διορθωθηκε.Νομιζω οτι εχω τους beta που αναφερεις.Δοκιμασε εγκατασταση της καρτας απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.