Jump to content



Χ-FI FATAL1


def

Recommended Posts

μετα απο μια ασυμβατοτητα που ειχα με την προηγουμενη extrem τελικα εγινε αλαγη με FATAL1 και εχω μεινει αναυδος με την ποιοτητα του ηχου σε ηχεια 5.1 της J V C :worship:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Ναι το ξερουμε

Mονο το 24 bit Crystalizer δεν ειναι και τοσο υποσχομενο τελικα οσο ισχυριζοταν η Creative απο θεμα ποιοτητας ηχου

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 13:27]

χαλαλι τα χρηματα της:worship:

Nαι εσυ και εγω που δεν εχουμε ισως ιδιαιτερο οικονομικο προβλημα (και κυριως εσυ απο οτι βλεπω) να λεμε χαλαλι

αλλα καποιος αλλος δεν νομιζω να λεει χαλαλι

Ειναι αρκετα ακριβη για καρτα ηχου ως και απλησιαστη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Ναι το ξερουμε

Mονο το 24 bit Crystalizer δεν ειναι και τοσο υποσχομενο τελικα οσο ισχυριζοταν η Creative απο θεμα ποιοτητας ηχου

γιατι εχεις παραπανο?στην μιση ενταση τα βαζω και τρεμει ολο το δωματιο με ηχεια 5.1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 13:31]

γιατι εχεις παραπανο?στην μιση ενταση τα βαζω και τρεμει ολο το δωματιο με ηχεια 5.1

Δεν λεω ενταση

απο ενταση πραγματι σκιζει :D

απο ποιοτητα ηχου εννοω με ενεργοποιημενο το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο

Το εχεις δοκιμασει με enabled το 24-Bit Crystalizer ??(ψαξε μεσα στο panel για να το ενεργοποιησεις ειναι disabled απο default)

Υποτιθεται οτι δινει καλυτερη ποιοτητα ηχου (κυριως σε οτι εχει σχεση με MP3) αλλα δεν αληθεια σε διαφορες περιπτωσης μερικοι ηχοι ακουγονται σαν να εχουν ενα βουητο

Link to comment
Share on other sites

μεγοες def

μερικες διορθοσεις....

το ρευμα πανο απο την καρτα βγαλτο και βαλτο μονο στο bay.

πανο στην καρτα ειναι μονο για την πλατινουμ.

τελικα στο κουτακι μας στο πανο πανο bay τεριαζει τελεια!!!!!!!!!!!! λολολολολ

και μην ξεχασο η καρτα μαμαει αγριαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

μεγοες def

μερικες διορθοσεις....

το ρευμα πανο απο την καρτα βγαλτο και βαλτο μονο στο bay.

πανο στην καρτα ειναι μονο για την πλατινουμ.

τελικα στο κουτακι μας στο πανο πανο bay τεριαζει τελεια!!!!!!!!!!!! λολολολολ

και μην ξεχασο η καρτα μαμαει αγριαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

αυτο για το ρευμα δεν το ηξερα για την καρτα:o

ευχαριστω ALLEX

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

γιατι εχεις παραπανο?στην μιση ενταση τα βαζω και τρεμει ολο το δωματιο με ηχεια 5.1

H κάρτα προενίσχυση κάνει δεν είναι υπέυθυνη για την ένταση.

Το crystalizer λέει σε mp3, δίνει όγκο και προσωπικά μου αρέσει. Σε cd δεν πρόσεξα τίποτε το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

H κάρτα προενίσχυση κάνει δεν είναι υπέυθυνη για την ένταση.

Το crystalizer λέει σε mp3, δίνει όγκο και προσωπικά μου αρέσει. Σε cd δεν πρόσεξα τίποτε το ιδιαίτερο.

οντος σε cd δεν δηνει σχεδον τιποτα μονο λιγο πιο βαθυ ηχο

αλλα στα mp3 ειναι αλλο πραμα!!!! εχει τεραστια διαφορα σε ποιοτιτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

H κάρτα προενίσχυση κάνει δεν είναι υπέυθυνη για την ένταση.

Το crystalizer λέει σε mp3, δίνει όγκο και προσωπικά μου αρέσει. Σε cd δεν πρόσεξα τίποτε το ιδιαίτερο.

θελω να τα ακουσω στο doom3.Ξερεις τιποτε για την αποδοση της σε αυτο το παιχνιδι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

θελω να τα ακουσω στο doom3.Ξερεις τιποτε για την αποδοση της σε αυτο το παιχνιδι?

Όχι δεν το έχω το doom πλέον, αλλά έχει ένα patch αν δεν κάνω λάθος για το doom3 στο cd της xfi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Όχι δεν το έχω το doom πλέον, αλλά έχει ένα patch αν δεν κάνω λάθος για το doom3 στο cd της xfi.

ξερω οτι ειναι βαρετο αλλα θα ηθελα οποτε εχεις ευκαιρια να ποσταρεις καποιες ΒΑΣΙΚΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ γιατι εχω μπερδευτει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Ρυθμίσεις σχετικά με τι? με την κάρτα?

Αρχική απάντηση από def

ναι.

αυτο ρε συ ειναι στο χερι του καθενος πως θελει τον ηχο με ποσα ηχεια κτλ κτλ κατσε ψαξε λιγο το mixer τις καρτας ηχου και πηραματισου.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

αυτο ρε συ ειναι στο χερι του καθενος πως θελει τον ηχο με ποσα ηχεια κτλ κτλ κατσε ψαξε λιγο το mixer τις καρτας ηχου και πηραματισου.....

ALLEX,μπορω να ρυθμησω τον ηχο,πριμμα μπασα,μεσαια,κ.τ.λ λεω μηπως υπαρχουν καποιες σταθερες ρυθμησεις τις καρτας που πρεπει να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

τιποτα. οπως σε αρεσει εσενα. εγω βασικα ακομα την ψαχνω:p

χτες εσπαγα το κεφαλι μου γιατι δεν εβλεπε το media center τα mp3

που ειχα στον αλλο δισκο.ωσπου ειδα την πατατα μου.ειχα ενεργοποιησει το disk

compression στο δισκο και δεν εβλεπε τιποτα:fist: παρεπιπτοντως ειναι κορυφαιο

το προγραμμα.μεχρι στιγμης κανενα προβλημα με οδηγους, σε προσφατο Online scan

βγηκε τον τελευταιο οδηγο το εγκατεστησα και ολα μια χαρα.το εξωτερικο ειναι ολα

τα λεφτα, τεραστιο σχεδον το μεγεθος ενος home dvd player, υπαρχει δυνατοτητα τοποθετησης

καθετος η οριζωντιος .αν τοποθετηθει καθετα η συνοδευτικη βαση αφηνει το καταλληλο κενο

απο κατω για τον εξαερισμο.το καλυτερο στην ολη υποθεση ηταν η ποσοτητα των τρανζιστορ

στο κεντρικο τσιπακι.51 million & 10000 MIPS ισχυριζεται στο κουτι τις η Creative.

ποιο πολλα απο τον ενα cpu μου χεχε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.