Jump to content



Ιδανικη DSL γραμμη


fantacid

Recommended Posts

Εχω μπερδευτει λιγακι με την κατασταση dsl στην ελλαδα κ θελω μια βοηθεια

η βασικη μου απορεια ειναι με την γραμμη οτε ή vivodi? (υπαρχει ενναλακτικη?)

Απ'οσο εχω καταλαβει χρειαζομαι γραμμη κ μετα μια συνδρομη σε isp.

σχετικα με τη γραμμη ειναι το μπερδεμα.

εαν παρω γραμμη vivo πρεπει να ακυρωσω την υπαρχουσα του οτε(isdn)?

μπορει καποιος να μου πει θετικα/αρνητικα κ χρεωσεις?

Δελεαστικες τιμες εχουν κ τα πακετα αλλα δικαιουχος της γραμμης ειναι ο isp του πακετου κ οχι ο χρηστς,αυτο σημαινει οτι για να αλλαξω isp μετα το τελος του πακετου πρεπει να ξανακανω αιτηση για γραμμη dsl -δλδ ξανα στην αναμονη ενεργοποιησης!- πραμα καθολου ευχαριστο.

το ερωτημα ειναι εαν παρω πακετο οτε ή vivo που εχουν δικες τους γραμμες μετα τη ληξη του μπορω να κρατησω τη γραμμη κ να αλλαξω isp?

Ισως σας φανουν ψιλο-noob οι ερςτησεις αλλα εχω μπερδευτει με την κατασταση,οπως κ οι περισσοτεροι που ειναι σ'αυτη τη φαση!

Στην αγγλια π.χ. ειναι πολυ πιο απλα: κανεις ενα registration σε μια βδομαδα φτανει το modem κ σε πεντε λεπτα εισαι online!

η αλλαγη της γραμμης γινετε on-the-fly απο την bt (aka οτε) χωρις χρεωσεις!

κ τα 2mb στοιχιζουν 18λιρες!

F@CK!

Link to comment
Share on other sites

την γραμμη στην δινει αυτος που εχει την υποδομη.dslam δηλαδη.

μεχρι τωρα ο μονος που εχει ειναι ο ΟΤΕ και ι Vivodi.το δικτυο της 2ης βεβαια δεν ειναι παντου και αρα πρεπει να ελεγξεις στη σελιδα της εαν παρεχεται δσλ μεσω δικτυου βιβοντι.εαν λεει μονο μεσω δικτυου οτε τοτε γραμμη παιρνεις μονο απο οτε.

δες πρωτα τι διαθεσιμοτητα εχεις και θα επανελθουμε

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και ένα τηλέφωνο πρώτα στο 134 να το τσεκάρεις και από εκεί, γιατί υπάρχει περίπτωση να σου έχουν βάλει πρόσφατα και να μην έχει ανανεωθεί η database στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.