Jump to content



Ποσο μετραει το fsb σε μια μητρικη?


jon

Recommended Posts

Για να αναφερεσαι σε μεταξυ 800 + 1000 ...μαλλον εχεις P4 οποτε στην μητρικη σου πρεπει να οριζεις 200FSB για εχεις 200Χ4(QUAD) = 800 . Πχ στην μητρικη οριζεις 220FSB και εχεις σαν αποτελεσμα 220Χ4 = 880FSB κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Mαλον εγω δεν διατυπωσα την ερωτηση μου σωστα sorry!!

εχω μητρικη που εχει hyper trasp. 1ghz /2000mts me fsb 1000και

και μια αλλη με hyper trasp. 800/1600mts με fsb 800

το pc mark 2005 μου δειχνει με μητρικη με fsb 800 καλυτερα αποτελεσματα απο οτι με την αλλη

( με fsb 1000 εχει via ενω με fsb 800 εχει nvidia )

ποια να κρατησω?

παιζει ρολο το fsb και γενικα το hyper?

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και ειχα κανει ενα θεμα για αυτο και δεν με καλυψαν η απαντησεις ειπα να το θεσω για μια ακομα φορα απο μια αλλη αποψη αλλα βλεπω και παλι στην ιδια λουμπα θα πεσουμε!!

K8V-deluxe asus

K8N Neo2-FX msi

Link to comment
Share on other sites

to fsb και στις δυο μητρικες ειναι 200Μηζ.....

Το 800 και το 1000 που αναφερεις ειναι διαφορετικο απο αυτο που νομιζεις και οντως μικρη εως καμμια διαφορα εχει.....

Προσωπικα αν και υποστηριζει 1000(χ2=2000) η μητρικη μου(οπως και πολλων αλλων εδω μεσα) ειναι στα 855 η 570(δεν θυμαμαι αν εβαλα πολλαπλασιαστη 2 η 3 τελευταια φορα που μπηκα bios) .

Αν δεν κανεις oc οποια και να κρατησεις σχεδον το ιδιο ειναι ...αν και αυτη με το nforce ειναι καλυτερη!!

Αν κανεις κρατα σιγουρα αυτη που εχει το νφορσε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.