Jump to content



Περι Creative X-Fi.......


Qlim4X

Recommended Posts

hello again !!!!:p

οπως θα ξερετε ειμαι κατοχος μιας X-Fi Fatal1ty.......

προσφατα μου καηκε και σημερα την εστηλα για rma.....

ο λογος ειναι οτι απ οτι ειχα παρατιρησει ο πυρηνας τις ψιλο εκαιγε.....

καποτε ειχαμε ανοιξη μια σιζιτιση περι αφτου με ψυξη και στην καρτα ηχου......

τελικα μαλον χριαζοτανε γιατι η δικια μου ητανε απο τα πρωτα revision(για να μην πω και η πρωτη ελλαδα:o ) και αυτο που παρατιρησα σε νεοτερα ηταν οτι στα multirama του the mall ηδα την καρτα μου με ψυκτρα :jump:

και την κηταγα σαν λαλακας.......(ψυκτρα μαυρη παθιτικη σαν αυτες απο τις καρτες γραφικων επει εποχης mx440)

η ερωτιση ειναι η εξης.......

η καρτα που θα παραλαβω θα πρεπει να εχει ψυκτρα η οχι????

αν μου την γυρισουν και δεν εχει να απετισω μια που να εχει???

πεστε μου τι να κανω γιατι μου φανικε περιεργο.............

thanks again for all boys:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Να αγορασεις ψυχτρακια και να τα κολλησεις με την Arctic Adhesive ή με τον Vouda's Way©...

δεν το νομιζω να το κανο αυτο και μετα να μην εχω περιθοριο rma γιατι τωρα τελευτεα κατι δεν μου παει καλα.........

αυτο που ροταω ειναι αν οι νεες εκδοσεις εχουν ψυκτρα απο μονες τους.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

δεν το νομιζω να το κανο αυτο και μετα να μην εχω περιθοριο rma γιατι τωρα τελευτεα κατι δεν μου παει καλα.........

αυτο που ροταω ειναι αν οι νεες εκδοσεις εχουν ψυκτρα απο μονες τους.......

Aν θες να το βγαλεις, με ενα πιστολακι κανεις την δουλεια σου (για τν δευτερο τροπο παντα)

Αρχική απάντηση από Voudas

patend pending...:D:D

Εμ τι...:p

Link to comment
Share on other sites

οραια ολα αυτα αλλα δεν απαντατε σε αυτο που ρωτισα????

η καρτα βγενει και με ψυκτρα???

αν ερχει χωρις ενοειτε πως θα μπει πανο ψυκτρα αλλα θελω να ξερω τι περιπτοσεις παιζουν.....

Link to comment
Share on other sites

Όντως από μια παρτίδα και μετά έρχονται με ψύκτρα (είναι αστείο πάντως που στο πρώτο review που είχα διαβάσει - στα guru3d αν θυμάμαι καλά - σχολίαζε το γεγονός ότι δεν είχε ψύκρα).

Αμφιβάλλω όμως αν αυτός ήταν ο λόγος που κάηκε η κάρτα.

Η Elite Pro άργησε πολύ να έρθει οπότε είναι λογικό που ήρθε κατευθείαν με ψύκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Όντως από μια παρτίδα και μετά έρχονται με ψύκτρα (είναι αστείο πάντως που στο πρώτο review που είχα διαβάσει - στα guru3d αν θυμάμαι καλά - σχολίαζε το γεγονός ότι δεν είχε ψύκρα).

Αμφιβάλλω όμως αν αυτός ήταν ο λόγος που κάηκε η κάρτα.

Η Elite Pro άργησε πολύ να έρθει οπότε είναι λογικό που ήρθε κατευθείαν με ψύκτρα.

Αν διάβασε τα Specs και είδε πόσα Watt θέλει η κάρτα μάλλον θα το έβγαλε το συμπέρασμα. (Υπ΄οψιν, εγώ δεν ξέρω πόσα Watt)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.