Jump to content



fsb:dram=3:4 ή =1:1 είναι καλύτερα??


Recommended Posts

σορρυ για την ασχετοσινη μου αλλα να μαθω θελω...πουσαρα κιαλλο το πισι μου και τωρα πια η σιπιγιου δουλεβει στα 3450mhz με το fsb στα 230...οι μνημες τωρα απο τα 533 με 4-4-4-11 που δουλεβαν δουλεβουν στα 613 με 4-4-4-8 και τωρα φυσικα εχω μεγαλητερο bandwidth αλλα ειναι καλυτερα ομως να δουλεβει με σχεση 1:1?? εχω αρκετουσ να λενε πως δουλεωουν 1:1 και γιαυτο και ρωταω..... και ναι εχς τρεξει και superpi και memtest και sandra και η θερμοκρασια ειναι κανα βαθμο παραπανω απ'οτι πριν το πουσαρισμα....43-44 η σιπιγιου και 35-36 η μομπο....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oρθως στα ειπε ο unknown μην μπερδευεσαι με τους AMD οπου το ασυγχρονο προς τα πανω δε βοηθαει στο δικο σου τον Intel (775 LGA υποθετω να εχεις) ειναι διαφορετικα τα πραγματα....

Τσιτωσε πρωτα τον επεξεργαστη να δεις ποσο θα ανεβει και μετα βαζεις τον αντιστοιχο διαιρετη και στις μνημες.

Προσοχη μη σου αναβει το throttling.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.