Jump to content



Philips X50


kingsoft

Recommended Posts

Κυριοι, καλησπερα.

Ψαχνω για αυτο εδω το φορητο:

http://www.pricerunner.co.uk/computing/computers/laptops/544986/details

Το θελω για να λογκαρω το αυτοκινητο αλλα και για μεταφορα αρχειων και εργασια κατα την διαδρομη σπιτι δουλεια (office, photoshop, internet).

Ξερω οτι μπορω να κανω την δουλεια μου και με καποιο φτηνοτερο ή καποιο λιγο μεγαλυτερο σε μεγεθος, και φθηνοτερο, αλλα αυτο θα γινει αν δεν βρουμε αλλη ακρη.

Το βρηκα σε ενα καταστημα με ημερομηνια παραδωσης σε εναν μηνα (ημερολογιακο) και τιμη ΜΟΝΟ 1000 ευρω τελικη τιμη με το ΦΠΑ μεσα.

Νιωθω βλακας που δεν το πηρα γιατι τωρα το ψαχνω και δεν το βρισκω πουθενα.

Ξερει κατι, καποιος απο εσας για να με βοηθησει;

Μπορει να βρεθει κατι αντιστοιχο μεχρι 1000-1100 ευρω;

Ειχα καταληξει στο Acer 1642 WLMI, αλλα ενα αντιστοιχο της αδελφης μου χαλασε τον δευτερο μηνα το dvd και της το κρατησαν εναν μηνα. Μετα απο λιγες μερες χαλασε το motherboard. Παλι καλα που ηταν μεσα στην εγγυηση.

[Και μην μου πειτε οτι ειναι μεμονομενο γεγονος, γιατι τοτε θα σας πω οτι μονο ενα ΣΕΑΤ ΙΜΠΙΖΑ και ΣΕΑΤ ΛΕΟΝ εβαλε υγρασια στα φαναρια... Το δικο σας... Ολα τα αλλα δεν μπαζουν.... (τι λεμε τωρα) ]

Link to comment
Share on other sites

Mα, ο Κωτσοβολος ειναι που μου ειπε οτι δεν το εχει και θελει 20 εργασιμες για παραδοση ή 30 ημερολογιακες.

Κα μαλιστα στο The Moll το βρηκα 1000 ευρω ακριβως.

Ασε που στο site στο ιντερνετ δεν εμφανιζει τιποτα.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση παντως.

Να΄στε καλα ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επαιρνα philips laptop.Αν παθει κατι , που θα το στειλεις μετα και ποσο καιρο θα κανει να σου γυρισει πισω?Ασε που σε ξενα φορουμ δεν υπαρχει καν λογος για δαυτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συμφωνω.

Να μην παρω Philips (τα οποια γενικως εχουν και μικρο ΜTBF).

Για πειτε τι να παρω;

Θελω ΧΡ, 12αρα οθονη (αντε 14αρα), ελαφρυ (αντε 2,5 κιλα), 512 μνημη (για τα ΧΡ), ασυρματο δικτυο (για να μην γεμισω usb μπλιμπλικια), εναν σεβαστο δισκο (τουλαχιστον 40) και καλο θα ηταν καρτα οθονης με δικη της μνημη και οχι shared (εκτος αν εχω μεγαλη κεντρικη μνημη)

Υπολογιστε τελικη τιμη 1000 ευρω (αντε 1050) γιατι θελω να βαλω λαστιχα που κανουν 800 ευρω ( ! ! ! )

(Η αδελφη μου παντως με το Acer τραβαει τα μαλλια της. )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολυ καλο και καλη ποιοτητα κατασκευης.Να ειχε και καλη vga...

Αλλα για να το πηρες μαλλον δεν την εχεις αναγκη.Καλοριζικο!

(κανε και μια επεκταση εγγυησης to know us better)

Link to comment
Share on other sites

Εχω desktop για video editting me 2 giga μνημη, κλπ κλπ. και δεν με εκαιγε η vga του laptop.

Το φορητο το θελω για να loggαρω στοιχεια του αμαξιου (θερμοκρασιες, πειρακια, πιεσεις, αβανς, βλαβες) και να βγαζω στοιχεια και συμπερασματα για τις βενζινες, την κατασταση της μηχανης, πόσο απεδωσαν οι ψιλοβελτιωσεις,....

Ασε που προβαλει στοιχεια στην οθονη tft του αμαξιου σε μορφη γραφικης παραστασης.

Ουτε οργανα στην κολωνα το ενα πανω στο αλλο, ουτε "καγκουριες" τυπου: show not go, ουτε τιποτα.

Ολα σε ενα νοικοκυρεμενα.

Ευχαριστω ολα τα παιδια για το ενδιαφερον αν και δεν ειμαι ενεργο μελος του forum σε καθημερινη βαση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.