Jump to content



Απεσταγμένο Νερό και Τιμή!!


obijuan1983

Recommended Posts

lol κάπου την έχω ξαναδεί αυτήν την συζήτηση.

Αγορασα απο τα AlexPack Aπιονισμένο - Απεσταγμένο και τέλος η αναζήτηση για εμένα.

Ούτε παραφλού ούτε οινόπνευμα ούτε μαντζούνια στην ίδια τιμή είναι σχεδόν άρα πoιός ο λόγος να το παιδεύουμε :)

τελικά η αντλία πρέπει να δουλεύει 24/7, όσο κάθετε το νερό τόσο θα βγαίνουν βατράχια απο το τάνκ λογικό είναι, στο κάτω κάτω καλά είναι να υπάρχει και λίγη ζωντάνια στο PC.

Αυτά τράβηξα εγώ με αυτήν την ιστορία

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=19873

Τον ήπιαμε κοινος :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

παιδιά έλεος με αυτές τις ιστορίες με το νερό κάθε τόσο. βάλτε απιονισμένο από το σουπερμαρκετ και ρίξτε κάτι αλκαλικό(μερικά ml-εγώ έβαλα αυτό το υγρό για τα τζάμια με το 10απλό αμμωνιαζόλ :p ) μέσα για να μην πέσει το ph και αρχίσει και μετακομίζει ο χαλκός από τα μπλόκ στους σωλήνες. για τους ιδιαίτερα καμμένους ή τους χημικούς μια μέτρηση του pH (με 7-9 είστε οκ) συνίσταται.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Το απεσταγμένο και απιονισμένο νερό χαλάει το εσωτερικό της χάλκινης ψύκτρας, η πρασσινίλα είναι οξείδιο του Χαλκού, βασικά όλα τα νερά ακόμη και το bidistilate νερό, είναι Η2Ο, εφ' όσον υπάρχει οξυγόνο υπάρχει και οξείδωση, τελεία.

Τώρα γιατρέ μου, πήγαινε σαν καλό παιδί στον Άρη, στην οδό Γεραννίου, πάρε 2 λίτρα υγρή αμμωνία και ρίχτην στο ντεπόζιτο της υγρόψηξης.

Και να θυμάστε, το απεσταγμένο νερό αποτρέπει τα άλατα στο σιδέρωμα, δεν αποτρέπει την οξείδωση.:wall:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι έστω και αργά να λέγονται κάποια πράγμματα.

Και στην τελική.....μιλάτε εσείς ρε παιδιά που θέλετε να ψύξετε υπολογιστή?

Τι να πω κι εγώ που έχω να ψύξω 1500Watt τριφασικό μοτέρ στις 30.000 στροφές απο cnc engraver?

:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ποπο ξεθαμα καλο ειναι να βλεπουμε και καμια ημερομηνια το μελος αυτο αποτι ξερω εχει σταματισει να ασχολείται με το θεμα εδω και αρκετα χρονια.

χαχα... Όντως εχω...εεεε έχει σταματησει αρκετα χρόνια!:hi:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι έστω και αργά να λέγονται κάποια πράγμματα.

Και στην τελική.....μιλάτε εσείς ρε παιδιά που θέλετε να ψύξετε υπολογιστή?

Τι να πω κι εγώ που έχω να ψύξω 1500Watt τριφασικό μοτέρ στις 30.000 στροφές απο cnc engraver?

:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Εσυ απλα θα πρεπε να κοιτας παραπανω απο απλη υδροψυξη :mobile: :turn:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.