Jump to content



Νέος κάτοχος ΕΙΖΟ S1910


drakoulis

Recommended Posts

ποστάρετε εδώ τις ρυθμίσεις που έχετε στην ΕΙΖΟ.

PROGRAM --> mode

π.χ.

Παιχνιδια == Μονιe mode

άν κάποιος έχει βρεί κανα κολπάκι για τις ρυθμίσεις ας το πεί.

Μόλις παρέλαβα την δικια μου, φοβερή εικόνα αλλά έχει λίγο ghosting στα παιχνίδια. Επίσης ο υπέρτατος γκαντέμης έχω ένα pixel κοκκινο (το ζούληξα λίγο αλλά δεν διορθώθηκε).Πάντως δεν είναι ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε τη.

Και εγω ειχα προβλημα με πιξελακι στη s1910 ,συννενοηθηκα κατευθειαν με την αντιπροσωπεια, και μου την αλλαξαν(παρεπιπτοντως πολυ ευγενικος ο υπευθυνος του τεχνικου τμηματος της media vis ,ο οποιος μου έστειλε τη καινουρια αφου τη τσεκαρε για ελλατωματικα pixel).

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το ghosting εξαφανίζεται σε ανάλυση 1024χ768

έπαιξα COD2 σε 1024χ768 και πάει σφαίρα. Οπότε την κρατάω αλλά πρέπει να την αλλάξω λόγω πιξελ.

Πήρα τηλέφωνο για αλλαγή και μου τα μασάγανε για subpixel και τέτοια και ότι πρέπει να είναι καμένο σε όλα τα φόντα. Σε εμένα δεν φαινεται στο μαυρο και στο κοκκινο. σε όλα τα άλλα χρώματα κάνει Μπαμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτχος μια 1910AS, μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος, από τις επιδόσεις της οθόνης. Είναι η πρώτη φορά, που αποκτώ οθόνη tft και ψιλοζορίζομαι να την συνηθίσω.

Παρατήρησα, ότι σε απόλυτο μαύρο φόντο, σε ένα σημείο του panel, μια πράσινη κουκίδα. Μιλάμε μάλλον για χαλασμένο pixel, στα άλλα χρώματα φόντου είναι ιδιαίτερα δύκολο να το διακρίνει κάποιος. Γνωρίζει κάποιος φίλος αν όντως αυτό είναι που αναφέρεται ως καμμένο pixel, καλυπτεται κάτι τέτοιο από την εγγύηση μηδενικού καμμένου pixel?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να σου αλλάξει η ΕΙΖΟ την οθόνη πρέπει το πιξελ σου να είναι ορατό σε όλα τα φόντα

Κυρίως σε μαυρο και σε άσπρο. Αλλίως σου λένε για subpixel και κουραφέξαλα......Μάπα η 0 pixel εγγυηση της ΕΙΖΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Ολα καλα και ωραια και σαν τιμη η S1910 αλλα μονο που εχει μεχρι τελικη αναλυση στα 1280χ1024 με χαλαει :(

Αμα υποστηριζε μεγαλυτερες αναλυσεις θα ειχα και εγω τοτε αγορασει μια

Οι περισσότερες -αν όχι όλες- οι 19άρες έχουν 1280*1024... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 16:02]

Οι περισσότερες -αν όχι όλες- οι 19άρες έχουν 1280*1024... ;)

Nαι το ξερω οτι εχουν αυτη την αναλυση

Το οτι δεν παει παραπανω αυτο εννοω

Οι 19αρες CRT υποστηριζουν και αναλυσεις αρκετα παραπανω απο το 1280χ1024

Link to comment
Share on other sites

Μα... δεν πάει καμία παραπάνω... :confused: Αυτή είναι η native ανάλυση. Όσο τη μικραίνεις αρχίζει το ένα pixel να σχηματίζεται απο περισσότερα. Όσο την ανεβάζεις, μικραίνει το ορατό πλαίσιο... Εκτώς αν κάτι κάνω λάθος... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.