Jump to content



A8N SLI Απογοητευση...


triantis7

Recommended Posts

Παιδες καλημέρα!!!Πήρα την A8N SLI και πίστευα οτι ειναι μια καλη μητρική για μετριο oc!!!Αλλα πιστευα λάθος!!!Τι μέτριο απο τη στιγμή που μπορεί να δώσει μέχρι 1.5 v στον cpu!!!Αχρηστη είναι!!Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να ανεβαίνει και αδίκως την κράζω???Τρέχω τον 3500+ venice στα 2500 σταθερότατα με ολα default και πολύ καλές θερμοκρασίες!Για να παω ομως πιο ψηλά θέλω ΡΕΥΜΑ!!!Και δεν μου το δίνει η Asus!!!Τι λέτε οσοι την έχετε η γνωρίζετε για αυτήν??(εννοείται οτι έχω περασμένο το τελευταιο bios!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο επρεπε να ειναι εις γνωση σου.Ως 1.55 δινει (1,58πραγματικο) και πιστευω οτι για τους καινουργιους SanDiego,Venus core ειναι υπεραρκετο για καθε μερα.Απο εκει και περα εχει 2 ευκολα μοντακια που στο ενα γειωνεις 4 σημεια και κανει Vcore max price και σου δινει 1,68 ρευμα και στο αλλο κανονικα με Pot ρυθμιζομενο και μπορεις να δωσεις ως 1,9 παρα κατι...;):p

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα greeklish,φιλε RootX οπως βλέπεις ειναι το δεύτερο post μου και δεν το θυμόμουν!!!Απο δω και στο εξής ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!

Λοιπόν,φιλε petros@idk$ εμενα δινει μεχρι 1.5 οχι 1.55!Με 1,5(1,488 για την ακρίβεια) δεν πάει παραπάνω απο 11*228=2508!!Αφού όμως παει τοσο με 1,5 σκέφτομαι οτι θα πηγαίνει πολύ παραπάνω με μια τάση της τάξεως των 1,6-1,7 ν!!

Πές μου λίγες λεπτομέρειες ακομα για τον τροπο με το Pot ρυθμιζομενο !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από triantis7 [Σήμερα, στις 20:29]

Συγνώμη για τα greeklish,φιλε RootX οπως βλέπεις ειναι το δεύτερο post μου και δεν το θυμόμουν!!!Απο δω και στο εξής ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!

Λοιπόν,φιλε petros@idk$ εμενα δινει μεχρι 1.5 οχι 1.55!Με 1,5(1,488 για την ακρίβεια) δεν πάει παραπάνω απο 11*228=2508!!Αφού όμως παει τοσο με 1,5 σκέφτομαι οτι θα πηγαίνει πολύ παραπάνω με μια τάση της τάξεως των 1,6-1,7 ν!!

Πές μου λίγες λεπτομέρειες ακομα για τον τροπο με το Pot ρυθμιζομενο !!

O πρωτος τροπος οπως ειπα ειναι να γηωσεις τα 4 παρακατω σημεια με αποτελεσμα να παρεις περι τα 1.68.

post-1121-1416072392,6504_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O Δευτερος ειναι με το ποτακι να γηωσεις το παρακατω smd και ετσι να μπορεις να παρεις περιπου 1,88 vcore.Αν δεν εχεις καλη εμπειριααπο κολλητηρι μην πειραξεις το smd κανε μονο το πρωτο mod.A και σε λιγο μαλλον θα χρειαστεις και το Chipseτ mod για να σε αφησει η μητρικη να αναιβεις και αλλο.Οπως και να εχει καλη επιτυχεια σε οτι κανεις...:hi: :banging:

post-1121-1416072392,6993_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Θα κρατηθω και δεν θα το σχολιασω εκτεως..............

Σε λιγοτερο απο μηνα ο δικος μου κλινει 1 χρονο με 1,7 και ΒΟΧ........

Να λέμε ξανα τα ίδια?

Έλεος...

Μόνο όταν θα κάνει boom μην αναρωτηθείς γιατι ή αν φταίει η dfi.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παρω μια DFI για να μην κανω μοντες!!Να ρωτήσω ολους οσους λένε οτι θα τα παίξει με 1,7!!Πόσο είναι πιστεύετε η μεγιστη ταση για αθτον τον επεξεργαστή;Δηλαδή 1,6 είναι καλα η και αυτά είναι πολλα;Και κάτι άλλο,αν με αέρα μπορώ να εχω καλές θερμοκρασίες με υψηλή τάση φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι δεν είναι??

Link to comment
Share on other sites

Μα η ψύξη είναι αλληλοσύνδετη με την θερμοκρασία ετσι δεν είναι?Δηλαδή δεν είναι το ίδιο να εχεις αέρα στους 30 και με νερό στους 30?Τι διαφορά έχει?Αφου η θερμοκρασία ειναι ίδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.