Jump to content



προβλημα με την εγκατασταση


leon1416003188

Recommended Posts

Παιδια εχω την an8-sli και δεν μπορω να κανω raid.Οταν ζηταει τους οδηγους απο την δισκετα μου βγαζει συνεχεια οτι το αρχειο 3114sys ειναι corupted και δεν μπορω να συνεχισω αφου η εγκατασταση δεν βλεπει τους σκληρους. Δοκιμασα και με αλλη δισκετα κατεβασα νεους οδηγους αλλα τιποτα.Οταν δεν τους εχω σε raid τους βλεπει μια χαρα.Λετε να εχει προβλημα η μητρικη;

Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kunoobidi [Σήμερα, στις 23:30]

Xαλασμένο floppy; Δοκίμασε να ταλλάξεις ή δοκίμασε να τους πετάξεις σε κανα cd αλλά δεν νμζ να τους δει...

To floppy ειναι οκ.Τρεχει αλλο προγραμα σε dos μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φορμαρισε μια δισκετα και κατεβασε αυτο.Θα το τρεξεις και θα εχεις μια δισκετα με nvraid drivers.

Να υποθεσω οτι το raid προσπαθεις να το βελεις κατα την εγκατασταση των windows ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7 [Σήμερα, στις 00:32]

Λοιπον φορμαρισε μια δισκετα και κατεβασε αυτο.Θα το τρεξεις και θα εχεις μια δισκετα με nvraid drivers

Να υποθεσω οτι το raid προσπαθεις να το βελεις κατα την εγκατασταση των windows ετσι?

Ενα τετοιο προγραματακι εχει και της ασους το cd.Το προβλημα ειναι οτι μου βγαζει οτι οι drivers ειναι Corupted.

Ναι κατα την εγκατασταση των windows.

Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα hardware;

Link to comment
Share on other sites

Το CD της ASUS πρέπει να σου έχει μέσα τους Silicon Image drivers αλλά και τους nVidia RAID drivers. Δοκιμασε να κανεις μια δισκετα με τους nVidia RAID drivers και βάλε αυτους στην εγκατασταση των Windows.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.