Jump to content



Audigy + Update Πρόβλημα !!


leros2004

Recommended Posts

Έχοντας κατεβάσει το update (SBAX_WEBUP_LB_2_08_0004) και προσπαθώντας να το εγκαταστήσω στην audigy 1 που έχω μου βγάζει το εξής μήνυμα: Setup is unable to detect a supported product on your system .........

Ενοείται οτι είναι εγκατεστημένη κανονικά με τους driver του cd της.

Τι φταίει ????? ?????

Link to comment
Share on other sites

leros είσαι σίγουρος πως είναι οκ το update?

και εγώ την ίδια κάρτα (audigy 1) έχω και τώρα κοιτάζω στο backup drivers και έχω αυτό AUD_WEBUP_PCWDRV_1-84-40.exe

Γενικά εγκαθιστώ με την εξής σειρά τα:

AUD_EAX4DRV_031031.exe

AUD_WEBUP_PCWDRV_1-84-40.exe

SMIX_PCAPP_2_00_52.exe

αρκετό καιρό τώρα και όλα οκ.

(το τελευταίο είναι για το surround mixer αλλά έχει bug, αν είναι εγκατέστησε το πιο παλιό version από το cd)

Σωστός φαίνεται o οδηγός που έχεις, από το support της Creative

η πλάκα είναι πως αυτοί που σου είπα πιο πάνω δεν υπάρχουν! Αλλά τον πρώτο τον αναφέρει πολλές φορές: " You can install this update only after you have the driver file AUD_EAX4DRV_031031.exe downloaded and installed."

:unsure: Δεν ξέρω γιατί δε παίζει, λες να έχει πρόβλημα το update?

Y.Γ.και εσύ φαληριώτης? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol

leros είσαι σίγουρος πως είναι οκ το update?

και εγώ την ίδια κάρτα (audigy 1) έχω και τώρα κοιτάζω στο backup drivers και έχω αυτό AUD_WEBUP_PCWDRV_1-84-40.exe

Γενικά εγκαθιστώ με την εξής σειρά τα:

AUD_EAX4DRV_031031.exe

AUD_WEBUP_PCWDRV_1-84-40.exe

SMIX_PCAPP_2_00_52.exe

αρκετό καιρό τώρα και όλα οκ.

(το τελευταίο είναι για το surround mixer αλλά έχει bug, αν είναι εγκατέστησε το πιο παλιό version από το cd)

Σωστός φαίνεται o οδηγός που έχεις, από το support της Creative

η πλάκα είναι πως αυτοί που σου είπα πιο πάνω δεν υπάρχουν! Αλλά τον πρώτο τον αναφέρει πολλές φορές: " You can install this update only after you have the driver file AUD_EAX4DRV_031031.exe downloaded and installed."

:unsure: Δεν ξέρω γιατί δε παίζει, λες να έχει πρόβλημα το update?

Y.Γ.και εσύ φαληριώτης? :D

Γεννημένος Φαληριωτης που λένε ;)

Εγω πάω στο site της creative και κατεβάζω το μεγάλο αρχείο 33mb.

Είναι συμπιεσμένο έχει πολλα αρχεία μέσα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.