Jump to content



Custom Case Project


geobest

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλο το Forum ,

Βρήκα το forum πολύ ενδιαφέρων ψάχνοντας για πληροφορίες για δημιουργία :

1 x Full Tower PC Case

2 x Hard Drive Enclosures ( 10 5.25 Bays )

Μια και από ότι διαβάζω εδώ ασχολείστε με CASE MOD θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε .

α) Ξέρετε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για σχεδίαση Κουτιού PC ; αυτό που αναφέρετε σε κάποια θέματα είναι κάποιο πρόγραμμα με το όνομα SketchUp 3D το οποίο όμως δεν μπόρεσα να βρώ .

β) Ξέρετε να μου προτείνεται Κατάστημα-Εργαστήριο στην Αθήνα που πραγματοποιεί κοπές και επεξεργασίες PlexiGlass ; Διάβασα στα θέματα για το πού πουλάνε το υλικό αλλά δεν είδα πουθενά ( μπορεί εγω να μην το πρόσεξα ) για εργαστήρια κοπής με Laser κ.τ.λ. .

γ) Ξέρετε να μου προτείνεται Κατάστημα-Εργαστήριο στην Αθήνα που πραγματοποιεί εκτός από κοπές και επεξεργασίες και σχεδίαση ;

Ξέρω ακριβώς τι θέλω να κάνω αλλά δεν μου αρκεί κάποιο έτοιμο CRYSTAL Case , είναι αρκετά εξειδικευμένα τα Cases που θέλω να φτιάξω αλλά δυστυχώς μόνο στις Η.Π.Α. και στον Καναδά έχω βρει να μου τα σχεδιάσουν και να μου τα κατασκευάσουν. Τα χρήματα που ζητούν δεν είναι απογοητευτικά αλλά αν προσθέσουμε τα μεταφορικά και τους φόρους στο τελωνεία φτάνει σε πολύ ψηλά επίπεδα που κάνουν το εγχείρημα πολύ δύσκολο αν όχι αδύνατο.

Αν μπορείτε να μου δώσετε κάποια βοήθεια , οποιαδήποτε , ώστε να βρω πληροφορίες για σχεδίαση και κατασκευή τους είναι ευπρόσδεκτη .

Σας Ευχαριστώ εκ των Προτέρων

Geobest

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες,

Μία αναζήτηση θα λύσει τουλάχιστον την πρώτη από τις απορίες σου.

Για τις υπόλοιπες, αν ψάξεις καλύτερα στο forum θα βρεις απαντήσεις (θυμάμαι τουλάχιστον 2-3 post για καταστήματα με plexi κλπ).

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

έκανα αρκετές αναζητήσεις και βρήκα αρκετά στοιχεία για αυτά που ήθελα .

Έχω αρχίσει Ίδη να σχεδιάζω τα κουτιά , αλλά έπεσα σε έναν σκόπελο και θα ήθελα τη βοήθεια σας .

Δεν μπορώ να βρω μαγαζί το οποίο να κόβει και να επεξεργάζεται Αντιστατικό Ακρυλικό Πλαστικό με Laser .

Γνωρίζει κανείς ;;;;;;

παρακαλώ ενημερώστε με

Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Geobest

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.