Jump to content



Παιχνίδια απο μακριά....


nickthegreek

Recommended Posts

Eπειδή σκέφτομαι να στήσω έναν fileserver θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να κάνω εγκατάσταση και παιχνίδια σε αυτόν τον υπολογιστή και να τα τρέχω απο τα διάφορα pc του δικτύου. Πως θα γίνει αυτό? Θα δω διαφορά στις επιδόσεις των παιχνιδιών?

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε ο defiant... το πρόβλημα είναι οτι μερικά παιχνίδια απαιτουν συγκεκριμμένα settings στην registry καθώς επίσης οι περιπτώσεις παιχνιδιών που γράφουν τις ρυθμίσεις τους στο Documents and Settings..

απο επιδόσεις λίγο καθυστέρηση στο Loading, μπορεις να το μειώσεις στο ελάχιστο με gigabit δικτυο, κανα defragged raptor στο fileserver :inlove: ...

Link to comment
Share on other sites

’μα αντιγράψεις κλειδιά του registry απο τον fileserver και τα ενσωμετώσεις στα υπόλοιπα θα κάνεις την δουλειά σου απο άποψη registry,τώρα απο settings είναι ανάλογα το game....

Link to comment
Share on other sites

Kαι που θα ξέρω εγώ ποια registry keys πρέπει να αντιγράψω? Με μία συντόμευση στο κάθε pc δεν θα γίνει η δουλειά μου?

Στα netcafe έχουν κάποιο πρόγραμμα που το κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.