Jump to content



:X: Enermax liberty Καλωδια bug.


Papas

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Μολις πηρα το enermax liberty και οταν το εγκατεστησα ομολογω οτι δεν μου αρεσε ετσι οπως εχουν βαλει τα καλωδια δλδ ενα καναλι να δινει στη σειρα του καλωδιου sata-molex-sata-molex(ολα ετσι ειναι :sick: ) . Στην ουσια ειναι αχρηστο γιατι πανε χαμενα 2 απο τα 4 connectors αφου δεν μπορω να βαλω σε σειρα συσκευες εναλλαξ μια με molex μια με sata. Θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω καλωδια που να κανουν για το enermax και να ειναι ξεχωριστα τα sata απο τα molex.

Ευχαριστω.:help:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα το διακινδυνευα να χρησιμοποιησω 3d party καλωδια.

Το ιδιο psu εχω και εγω και απλα στο ενα καλωδιο εχω ριξει dvd-rom/rw /hdd

drives και στο αλλο τους SATA σκληρους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μια χαρά θα χρησιμοποιούσα σπιτικά καλώδια απο τη στιγμή που αυτά που δίνει δεν με βολεύουν. Το θέμα είναι να βρεις βύσματα.... :(

Και έλεος ρε παιδιά, απλά καλώδια είναι... :p Δλδ με αυτή τη λογική δεν θα πρεπε να χρησιμοποιούμε και χύμα μετατροπείς τύπου 1 4πινο σε 2 ή 4πινο σε SATA κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Papas

Απο την enermax δεν παιζει να υπαρχει κατι σε καλωδια ξεχωριστα?

Δεν νομιζω καθως ετσι ειναι η κατασκευη του τροφοδοτικου (τη συγκεκριμενη ''πατεντα'' την ονομαζουν Eternity).

To θεμα ειναι αν σε καλυπτουν τα παρεχομενα καλωδια.Αν ναι δεν βλεπω το λογο να κανεις δικες σου πατεντες

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν εγινε και τπτ το φοβερο αλλα το θεωρω περιττο τελειως ετσι που το καναν. Χωρις νοημα περισσευουν συνδεσεις που πεταγονται απο εδω και απο εκει μεσα στο κουτι (χαλανε και την εμφανιση) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.