Jump to content



Geil value kit VS Kingston Value


jara

Geil Value or kingston Value?  

20 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Είμαι σε δίλημμα για αγορά 2x1024 ddr ram για ASus a8n-sli premium...

Δεν σκοπεύω να κάνω ο/c.

Η διαφορα που βλέπω ανάμεσα στις 2 μνήμες είναι ότι οι geil έχουν heat spreader και βγαίνουν σε σετάκι με αναγραφόμενα timings.

Η διαφορα στην τιμή είναι ελαχιστη.

Το pc θα χρησιμοποιηθεί για games, video editing, audio production κτλ.

Τι προτείνεται από τις 2?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

geil: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554962

kingston: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554764

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αφου δεν σε ενδιαφέρει το overclocking άρα δεν σε νοιάζει και πολύ σε τι chipakia θα πέσεις!!

από ότι βλέπω και οι 2 είναι CL3 οπότε επέλεξε ότι θες!το πλεονέκτημα των GEIl είναι ότι έχουν τα spreaders

Link to comment
Share on other sites

τα chipakia αν και λενε 2.5-3-3-6 μπορουν να πεξουν και 2.5-3-3-5 (εχω τις GEIL για αυτο και σου λεω). Το o/c τους παει περιπου μεχρι τα 225 Mhz (το λεω εστω και αν δεν σε ενδιαφερει)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX [Σήμερα, στις 10:39]

τα chipakia αν και λενε 2.5-3-3-6 μπορουν να πεξουν και 2.5-3-3-5 (εχω τις GEIL για αυτο και σου λεω). Το o/c τους παει περιπου μεχρι τα 225 Mhz (το λεω εστω και αν δεν σε ενδιαφερει)

Το tras από 5-7 είναι το ίδιο, δεν παίζει ρόλο στο οc και δίνει ακριβώς το ίδιο bandwidth

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.