Jump to content



τί προτείνετε??


dimitrist16

Recommended Posts

Έχω 2 μνήμες. Το ένα είναι παλιό Elixir 256MB 266Mhz και το άλλο

ένα Kingston DDR2 533Mhz 512 MB (στη μητρική λειτουργεί 266Μhz) . Τί λέτε; Να βάλω και τα 2 μαζι ή να αφήσω μόνο το Kingston που έχει αντοχές για να αυξήσω κατά πολύ το FSB;

Με ποιά νομίζετε θα έχω τις καλύτερες επιδόσεις;

Όταν έχω και τα δύο μαζί καταργώ το pagefile

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitrist16

To Kingston είναι κανονικά DDR2 533Mhz , αλλα η μητρική μου την διαβάζει ως DDR 1 266Μhz (Μέχρι τόσο πάει η κακομοίρα)

Αυτό που λες δεν γίνετε. Θα έπρεπε να έχει καεί η μνήμη δεν γίνετε να παίζει με τίποτα ddr2 σε ddr1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το αποκλείετε ρε παίδες? Δεν υπάρχει περίπτωση δλδ να έχει βγεί μητρική να έχει ddr1 και ddr2 slots ταυτόχρονα? Παλιότερα πως υπήρχαν με sdram και ddr?

Τώρα το κατα πόσο λειτουργούν συγχρόνως ας μας το εκμυστηρευτεί το παλικάρι παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Duke στο άλλο thread που άνοιξε ο φίλος μιλάει καθαρά Athlon 1,7+ @1611

και μητρική αυτή -->

http://techreport.com/reviews/2001q3/shuttle-ak31/index.x?pg=1

απο και κλείεται το KT266 να ήταν τόοοοοσο μπροστά

αν υποθέσουμε οτι δίνει 2,6 στις μνήμες ενδέχεται να αντέχουν

ωστόσο δεν ξέρω αν το μηχάνημα θα την έβλεπε παλμοσειρές και λοιπά σήματα δεν γνωρίζω αν είναι κοινά σε ddr και ddr2

Link to comment
Share on other sites

ναι...δεν είχα διαβάσει το άλλο του το thread και δεν ήξερα τι μηχάνημα έχει.

Και πώς την έβαλε την ddr σε socket ddr2? 200 pins αν θυμάμαι καλά έχει η ddr2 έναντι 184 της ddr...

Φίλε μήτσο τι chipakia έχει αυτή και καλά που είναι η ddr2? Γράψε απλώς ότι λέει πάνω ένα απο τα chipakia της

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.