Jump to content



FSX Thread.


def

Recommended Posts

ρε συ Λευτερη θελω μια χαρη..ξερεις αν υπαρχει κανα καλο add-on για A320 εβαλα ενα της Wilco το "Wilco Publishing - The Modern Airliner Collection - Airbus Series Volume 1 - Deluxe Edition"

αλλα μου κανει κολπα βασικα δεν μου βγαζει το πανελακι για τα υπολοιπα πανελ του αεροπλανου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

ρε συ Λευτερη θελω μια χαρη..ξερεις αν υπαρχει κανα καλο add-on για A320 εβαλα ενα της Wilco το "Wilco Publishing - The Modern Airliner Collection - Airbus Series Volume 1 - Deluxe Edition"

αλλα μου κανει κολπα βασικα δεν μου βγαζει το πανελακι για τα υπολοιπα πανελ του αεροπλανου...

αυτη τη σειρα εχω και γω,ποιο πανελακι δεν σε βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλετε πραγματικά να ασχοληθείτε και σας αρέσει το flight simming μπορείτε να γίνετε μέλη στον οργανισμό IVAO www.ivao.aero αλλά και το url του ελληνικού division που είναι gr.ivao.aero θα μπορέσετε να μάθετε αρκετά πράγματα σχετικά με το χώρο αλλά κυρίως να διασκεδάσετε γιατί όλοι μαζί είμαστε μια παρέα. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crazyantonis

Πάντως αν θέλετε πραγματικά να ασχοληθείτε και σας αρέσει το flight simming μπορείτε να γίνετε μέλη στον οργανισμό IVAO www.ivao.aero αλλά και το url του ελληνικού division που είναι gr.ivao.aero θα μπορέσετε να μάθετε αρκετά πράγματα σχετικά με το χώρο αλλά κυρίως να διασκεδάσετε γιατί όλοι μαζί είμαστε μια παρέα. :D

δεν τα παω καλα με τους ελενκτες εναεριας κυκλοφοριας:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [03-08-2007 21:43]

ενα μικρο κουτακι που τικαρεις για να ανοιξεις τα υπολοιπα δλαδη το overhead το pedelstar τα commu

ενω στην εκδοση για το 737(Wilco 737 Pilot in Command) μου λειτουργει κανονικα..

Το βγάζει.

Για κάνε μια βόλτα το βελάκι του mouse κάτω αριστερά στο cockpit και σε κάποιο σημείο θα βγεί μόνο του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εβαλα και εγω αλλα κολησα σε ενα σημειο στην πιστα που ξεκινας το αεροπλανο χωρις μηχανη που σε σερνει ενα αλλο. Ξεκιναω παω στα 8κ ποδια και αφηνω το σχοινι μετα παω εκει που ειναι τα πρασινα τετραγωνακια και εχει γυρο γυρο ανεμο ακουω το ηχο οκ αλλα δεν καταλαβενω πως ανεβενεις υψος με αυτο το τροπο και εχω κολησει.

Και κατι αλλο πηρα δοκιμαστηκα ενα 747 και οταν ανεβενω ψηλα μου βγαζει ενα μυνημα stall και απο εκει και περα δεν το αεροπλανο χανει υψος μεχρι να πεσει. Επισης ποιος ειναι ο συνδιασμος και το αεροφρενο? spoiler δεν τα λενε? η επιλογη trim τι κανει?

Και μια last ερωτηση εκανα την πρωτη αποστολη 737 και στην λιγο πριν το αεροδρομιο δεν καταλαβα πως μπορεις να κατεβεις και να το κανεις land.

Οποιος ξερει ας μου απαντηση σε αυτες της 5-6 ερωτησουλες :happy:

Link to comment
Share on other sites

μα στο tutorial κολισα στο ασπρο αεροπλανο χωρις μηχανη. Απλα στα 747 ετσι? εισαι σε μια ευθεια με τον αεροδιαδρομο κατεβαζεις 45ο τα flaps, κατεβαζεις ροδες, βαζεις τα elevator pitch -1 την μουρη, και το speed break που ειναι το spoiler σωστα(με το /)?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Strategos

βασικα ενταξει κατι βρηκα αλλα εσεις που πετατε ανεβωκατεβαζεται το pitch trim? Και επισης εχει κανεις βιντεο που περναει το tutorial με το soaring?

ολα στα manual τα πεταμε,καταρχην νομος στο αεροπλανο,οταν κατεβαζεις μουρι παιρνει ταχυτητα,οταν το ανεβαζεις κατεβαινει ταχυτητα,τωρα εξαρταται σε τι υψομετρο πετας και τι αποσταση απεχεις απο το αεροδρομιο για να το κατεβαζεις σιγα-σιγα το αεροπλανο,οταν εισαι στα 5 μιλια απο το αεροδρομιο υπολογιζεις οτι πρεπει να εισαι στα

2500-1800 ποδια,μετα κατεβαζεις φλαπς,αν δεις οτι δεν σε παιρνει,ανεβαζεις σποιλερς,ειναι πολλα και θελει διαβασμα γιατι μην ξεχνας τα πραγματα στο sim ειναι ακρως ρεαλιστικο οπως σε ενα πραγματικο αεροπλανο

Link to comment
Share on other sites

Def , να το εγκαταστησω στο συστημα μου με XP ή μπα? Γίνεται να το πάω καμια βολτα? λίγο? ή θα μου βγει η πιστη για να το απογειώσω, το τελευταιο sim που επαιξα ηταν το f-119 υπ όψη. :D

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 21:50]

θελει διαβασμα γιατι μην ξεχνας τα πραγματα στο sim ειναι ακρως ρεαλιστικο οπως σε ενα πραγματικο αεροπλανο

δεν παιζει κανα arcade mode για μας που δεν διαβαζουμε αυτή την εποχή? :D

Link to comment
Share on other sites

βαλτα και προς το παρον σε xp τα παιζω,γιατι εχω πολλα add για το sim-x και στα vista μερικα δεν ειναι συμβατα,τωρα θελει διαβασμα το αεροπλανο τον τυπο που θελεις να πετας αμα μαθεις τα βασικα μετα ειναι ευκολα,αλλα στο sim δεν ειναι μονο το αεροπλανο ειναι και τα αεροδρομια τι στοιχεια εχει το καθενα,τωρα αν ειναι μονο για να το σηκωσεις αυτο ειναι ευκολο αλλα αν θελεις και την παραμικρη λεπτομερεια,τοτε θελει διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.