Jump to content



DFI KAI RAID ME SEAGATE PROBLEM


nick_p

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα που μου την εχει καρφωσει και σε λιγο θα το σουταρω απο το παραθυρο το pc !!

εχω μια DFI-LP NF4 SLI-D και μολις πηρα 2 σκληρους SEAGATE 80gb 3Gb\s για να τους παιξω raid....

λοιπον ανοιγω , παω στο bios κανω enable την επιλογη raid και τα sata 1 κ sata2 που τους εχω βαλει.

κανω επαννεκινηση και παταω F10 ριθμιζω και τα 2 στο δεξιο μερος και βαζω σριππινγ και 64κ, μετα κανω clear και παταω το Β για να τους κανει boot.

σωστα μεχρι εδω????

μετα βαζω τα xp pro sp2 english και παταω F6 , φορτωνω και τους 2 drivers nvidia

και ξεκινω.......ολα καλα.....τον βλεπει κανονικα σαν εναν σκληρο αλλα οταν παει μετα απο το format να κανει copy τα αρχεια του raid μου λεει πως δεν βρεθηκαν..........και εχει το retry,cancel,exit setup......

τι στον π....ο????

κατεβαζω αλλους οδηγους τους γραφω σε δισκετα τιποτα......

βαζω μονο τον εναν την μια τιποτα

βαζω αλλα windows xp sp1 GR και τα κανει κανονικα ολα εγκατασταση ΑΛΛΑ το Γ........νο με το που παει να μπει στο welcome screen πεταει μπλε οθονη..........

ρε παιδια help γιατι θα σαλταρω....

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με αλλο bios στην dfi ! εβαλα το 623-3 τζιφος!

παω να δοκιμασω με το plextor να κανω εγκατασταση μηπως και ειναι αυτο που λες..

οσο για αλλο δισκακι δηστυχως δεν εχω .....ποσα windows εχω ο καημενος....

σε 20 λε[τακια θα ξερουμε αν φταιει το reader.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.