Jump to content



free streaming Tv:Ελληνικες ταινιες-σειρές-γεγονότα


angelos

Recommended Posts

George Vasil ευχαριστώ για τις οδηγίες...

Δοκίμασε όμως να κατεβάσεις το 23ο επεισόδιο του Παρά Πέντε...

Στο Video Downloader σου βγάζει links για AVI και MP4;;; Εμένα πάντως μου βγάζει μόνο για FLV...

Σε άλλα βίντεο όμως βγάζει και για AVI & MP4...

Ρίξε καμιά ιδέα γιατί το FLV είναι πολύ ιδιότροπο format...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 11:01]

George Vasil ευχαριστώ για τις οδηγίες...

Δοκίμασε όμως να κατεβάσεις το 23ο επεισόδιο του Παρά Πέντε...

Στο Video Downloader σου βγάζει links για AVI και MP4;;; Εμένα πάντως μου βγάζει μόνο για FLV...

Σε άλλα βίντεο όμως βγάζει και για AVI & MP4...

Ρίξε καμιά ιδέα γιατί το FLV είναι πολύ ιδιότροπο format...

Το εχω κατεβασει....

Εκει που σου βγαζει να αποθηκευσεις το αρχειο απλα προσθετεις .mpg ή .avi στο ονομα....

ΜP4 ειναι αρχειο ηχου αν δεν κανω λαθος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Το εχω κατεβασει....

Εκει που σου βγαζει να αποθηκευσεις το αρχειο απλα προσθετεις .mpg ή .avi στο ονομα....

ΜP4 ειναι αρχειο ηχου αν δεν κανω λαθος... ;)

Thanks!... Αν σου πω ότι κάνεις λάθος, θα με βρίσεις?!?!? :p

Χωρίς πλάκα τώρα, το MPEG-4 είναι ΚΑΙ βίντεο... Σε τέτοιο φορμάτ είναι τα αρχεία βίντεο για iPod και PSP... ;)

EDIT: Τώρα που πρόσεξα τι έγραψες από πάνω, αυτό που είπες δεν πρέπει να ισχύει τελικά...

Στην ουσία το αρχείο ΕΙΝΑΙ flv. Εσύ αλλάζεις την επέκτασή του με αποτέλεσμα να ανοίγει με το πρόγραμμα που ανοίγουν και τα υπόλοιπα .mpg ή .avi αρχεία. Εγώ δοκίμασα να αλλάξω την κατάληξη σε .mpg. Το αρχείο δεν άνοιξε ούτε με WMP ούτε με PowerDVD 6, παρά έβγαζε μόνο κάτι τρελούς ήχους...

Πες μου σε παρακαλώ τι ακριβώς έκανες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 12:24]

Thanks!... Αν σου πω ότι κάνεις λάθος, θα με βρίσεις?!?!? :p

Χωρίς πλάκα τώρα, το MPEG-4 είναι ΚΑΙ βίντεο... Σε τέτοιο φορμάτ είναι τα αρχεία βίντεο για iPod και PSP... ;)

:o :o :tw: :tw: :tw:

O yes ...το ειχα ξεχασει...!

Τι επεκταση βαζεις δλδ μετα το ονομα και γινεται MPEG-4?Ποσο μεγεθος εχει ενα επεισοδιο σε MPEG-4?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 12:37]

Δες πάνω τι έγραψα στο edit...

Υ.Γ.: .mp4 είναι η επέκταση...

Εγω παρατηρησα οτι οταν το κατεβαζω σαν .flv πιανει περιπου 20MB και οταν το κατεβαζω σαν .mpg 170MB +....Οποτε δεν νομιζω να ειναι το ιδιο,ασε που εχει και διαφορα στην ποιοτητα....;)

5)Τα βιντεακια θα σου ανοιγουν με WMP Classic...

Κατεβασε το Κ-Lite codec pack .....

Δοκιμασα να κατεβασω και .mp4 αλλα δεν παιζει καθολου....:...:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο επεισόδιο του Παρά Πέντε το κατέβασα κανονικά ως flv (χωρίς να αλλάξω την επέκταση) και βγήκε 177 ΜΒ...

Το codec pack κατεβαίνει τώρα... (το είχα αλλά την έκδοση lite, τη μικρή... τώρα κατεβαίνει η mega [34 MB])

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 13:03]

Εγώ το πρώτο επεισόδιο του Παρά Πέντε το κατέβασα κανονικά ως flv (χωρίς να αλλάξω την επέκταση) και βγήκε 177 ΜΒ...

Το codec pack κατεβαίνει τώρα... (το είχα αλλά την έκδοση lite, τη μικρή... τώρα κατεβαίνει η mega [34 MB])

Δεν ξερω τι παιζει...Παντως χωρις να αλλαξεις τιν επεκταση σε εμενα το αποθηκευει σαν .htm σαν ιστοσελιδα δλδ...:unsure: :wassat:

Θυμαμε παντος οτι τα flv ηταν πολυ μικρα με χαλια ποιοτητα...για αυτο εβαζα και mpg στο τελος και τα κατεβασα ολα ετσι...

Δοκιμασε και πες μου...;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.