Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αυτό λέμε οτι ενω εχει εγκατασταθει το ATI Stream SDK v2.1 και φένεται ως εγκαταστημενο στα win 7 δεν ειναι τικαρισμενο το κουτακι στο GPU-Z.0.3.8 οπου βλέπω τα χαρακτηριστηκα της καρτας !!!

ευχαριστώ

βαλε πιο προσφατο gpu-z και θα στο βγαλει κανονικα το ιδιο πακετο ειχα φαει και εγς και ηταν απο την εκδοση του gpu-z:T:

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι ακομα χθες εφαγα και 2 μπλε οθονες (σφαλμα υλικου γραφικών ) ελεγε η αναφορα ...οταν πηγα να δω καποια βιντεακια στο ιντερνετ...ειχα στο παρελθον κανα δυο κολληματα με το ιδιο σφαλμα ..αλλα μπλε οθονη και ρεσετ ματα ποτε...εβαλα τους 10.4 και παρακολουθω...

Λετε η 5850 να τα παιζει σιγα σιγα

Για ριξτε καμια γνωμη ...

Με τα παραπάνω με win 7 γνήσια ...ATIMAN

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τους 10.5 :rap:

Nvidia είχα πριν.. Επειδή είχα τις επιφυλάξεις μου με την ατι, έψαξα και βρήκα κάποια

πράματα παραπάνω σχετικά με τα γραφικά πχ triple buffering με vsync on (αλήθεια γιατί δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο CCC?) και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές από όλες τις απόψεις (επιδόσεις, θόρυβος (καθόλου), overclocking). Είχα κάνει και μια ρύθμιση στην οθόνη να έχει 59hz γιατί είχε πρόβλημα η εικόνα με τα 60hz. Αλλά βρήκα μετά κάτι drivers για την οθόνη και επανέφερα τα 60hz. Για όποιον ενδιαφέρεται..

Ευχαριστούμε για τους drivers atiman

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ΔΕΝ εχει original Windows 7 η τουλαχιστον 7600 RTM με "σωστο" loader?

Oλα τα ειχα ακουσει, αλλα οτι για να δω DX11 με καρτα των 500 ευρω θα ηθελα και γνησια windows.....

Αλλο παλι και τουτο!!!!

Εφυγε σουμπιτη αμα θελει τετοια!!!!:angry:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα φιλε μου, πολυ δυσκολο να σου απαντησω.

Μου την εχει δωσει αφανταστα ομως. Ειμαι με την 260 τωρα που τα εχει ολα τικαρισμενα στο gpu-z, βεβαια λιιιγο πιο αδυναμη αλλα εχει και το 1/4 της τιμης μιας lightning ετσι???

Νομιζω πολους πελατες θα χασετε...λυπαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Η 260 παιζει DX11?

XA.XA.....Kαλο!!!!

Γιατι???? η lightning που εχω στο ραφι και καθεται.....παιζει??

Τεςπα...εννοουσα ακριβως αυτο που εγραψα. Οτι εχει τικαρισμενες ολες τις επιλογες του gpu-z.

Έγινε επεξεργασία από NIKOSE
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα φιλε μου, πολυ δυσκολο να σου απαντησω.

Μου την εχει δωσει αφανταστα ομως. Ειμαι με την 260 τωρα που τα εχει ολα τικαρισμενα στο gpu-z, βεβαια λιιιγο πιο αδυναμη αλλα εχει και το 1/4 της τιμης μιας lightning ετσι???

Νομιζω πολους πελατες θα χασετε...λυπαμαι.

Φιλε μου κανε ενα σωστο format και πηγαινε αγορασε/κατεβασε win7 της προκοπης... Ειναι αστειο να λες οτι φταιει η καρτα ενω εχεις πειρατικο λειτουργικο...

Ακους εκει τα παλιοπαιδα απαιτουν να εχεις γνησιο λειτουργικο, σα δε ντρεπονται λιγο, επρεπε να εχουν και το κρακ στο site τους για να διευκολυνση!:computer:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κανε ενα σωστο format και πηγαινε αγορασε/κατεβασε win7 της προκοπης... Ειναι αστειο να λες οτι φταιει η καρτα ενω εχεις πειρατικο λειτουργικο...

Ακους εκει τα παλιοπαιδα απαιτουν να εχεις γνησιο λειτουργικο, σα δε ντρεπονται λιγο, επρεπε να εχουν και το κρακ στο site τους για να διευκολυνση!:computer:

ΔΕΝ ειπα οτι φταιει η καρτα, και ασε το δουλεμα κατα μερος.

ΕΙΠΑ οτι με αυτα που κανει η ΑΤΙ θα χασει πελατες, και οτι θα φυγει οσονουπω απο πολους χρηστες αν συνεχισει να ζηταει τετοια!!!

Πητε μας τωρα οτι ΑΤΙ και MICROSOFT ειναι το ιδιο μαγαζι!!

Ασε που σεν διαβασα πουθενα πριν σκασω τα ωραια μου λεφτακια, οτι για να παιξει "σωστα" θελει γνησιο λειτουργικο!!

Αν το ηξερα (και πολλοι αλλοι φανταζομαι) θα ετρεχα για Nvidia,η τουλαχιστον θα τα διεθετα καπου αλλου!!

EDIT..Και να ρωτησω τριτη και τελευταια φορα, τι ζορι τραβαει η 5870 με το MODERN WARFARE ΙΙ και σερνεται??

Έγινε επεξεργασία από NIKOSE
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ΔΕΝ εχει original Windows 7 η τουλαχιστον 7600 RTM με "σωστο" loader?
Atiman οντως περασα τα 7 - 7600RTM και ειναι ολα κομπλε :)

ΕΙΠΑ οτι με αυτα που κανει η ΑΤΙ θα χασει πελατες, και οτι θα φυγει οσονουπω απο πολους χρηστες αν συνεχισει να ζηταει τετοια!!!

Πητε μας τωρα οτι ΑΤΙ και MICROSOFT ειναι το ιδιο μαγαζι!!

Τι ζηταει δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

EDIT..Και να ρωτησω τριτη και τελευταια φορα, τι ζορι τραβαει η 5870 με το MODERN WARFARE ΙΙ και σερνεται??

Πουθενα δεν τραβάει ζόρι η 5870 με το Modern warfare II, αντιθέτως δεν είναι δα και το ποιο απαιτητικο game που κυκλοφορει!! Για κάνε κανένα φορματ όπως είπε και ο csaris και δες με καθαρο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

@NIKOSE

και εγω ακριβως τα ιδια προβληματα ειχα οταν στο pc ηταν τα 7100rc (με loader)

αυτα διαβαζουν μεχρι dx10...!

για το dx11 εψαξα σε ξενα φορουμ που ειχαν το ιδιο προβλημα (και με διαπιστωση απο τον atiman) πρεπει να βαλεις την RTM - OEM 7600 για να διαβασει το dx11...

και κανεις δεν σου ειπε για αυθεντικα...τσακ μπαμ google it, τα βαζεις και εισαι κυριος..

το οτι η ati θα χασει πελατες εξαιτιας των windows rc .. το ιδιο ακριβως ισχυει και για την nvidia με το dx11..

dx11 με RTM -OEM μονο :T:

Link to comment
Share on other sites

Για να διαπιστώσουμε ότι τρέχει κανονικά DX11 η κάρτα μας στο λειτουργικό τι πρέπει να κάνουμε; gpu z να είναι τικαρισμένη κάποια επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Για να διαπιστώσουμε ότι τρέχει κανονικά DX11 η κάρτα μας στο λειτουργικό τι πρέπει να κάνουμε; gpu z να είναι τικαρισμένη κάποια επιλογή;

Start/Run (WinKey+R) και γραψε 'dxdiag' ( χωρις τα "αυτακια")

Κατω κατω λεει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.