Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αν και τα email ηταν μονον δυο, ηταν ικανα για να περασουν ως αιτημα,,

ATI_Catalyst_10.8_Win7_Vista_4000 (το γνωστο password)

Ο driver υποστηριζει πληρως μονο την σειρα 4ΧΧΧ και πισω, δεν ειναι mobility και δεν υποστηριζει σειρα 5ΧΧΧ.

Αυτονοητο οτι λυνει τα προβληματα της 4870Χ2.

hyperion,, Αυτο που λες με τα fps στο BC2 μου φαινεται καπως αστειο. Ο driver ειναι ιδιος με τον beta 3 που δεν ειχες παρομοια θεματα. Απο την αλλη στο δικο μου συστημα εχω 200 + fps στο εν λογω παιγνιδι, και με τα δυο AppProfiles.

csaris,, Θα το δουμε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ας δει καποιος το προβλημα μου παρακαλω να με συμβουλεψει γιατι δεν εχω βγαλει ακρη με ο,τι εχω δοκιμασει

Το προβλημα σου ξεκινα απο το οτι για καποιο λογο το συστημα σου αναγνωριζει διαφορετικο hardware απο την καρτα σου.

H 3800 ειναι RV630 και οχι RV670.

Link to comment
Share on other sites

@atiman

πωπω ποσο ντρεπομαι, μια χαρα παιζει εκανα επανεγκατασταση, ειχα ονομασει αλλιως το .exe τοσο καιρο...μου ειπε ενας φιλος μου να το βαλω ως BF2.exe απο BFBC2Game.exe που ηταν...αχ βρε ΑΤΙ.! αφου το χα ονομασει αλλιως γιατι εδειχνε το σημα του crossfire...τελικα ατιμαν μια αφηρημαδα δικια μου μου χαλαγε το παιχνιδι τοσους μηνες...αλλα και το cfx εικονιδιο πανω...με μπερδευε δεν φταιω 100%...

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια προκειται για ati hd3870 512mb (τσεκαρα μολις τη συσκευασια της καρτας) αλλα πραγματι απο την αρχη το συστημα την παρουσιαζει ως 3800 ( δεν ξερω τι να πω:/ )

εδω και 2 χρονια παντως που εχω τον υπολογιστη δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στα παιχνιδια ή αλλου ενω παντα ανανεωνα τους drivers

επαναλαμβανω επισης οτι δεν γνωριζω απο hardware και τα σχετικα

αν μπορεις δες λιγο το αρχικο ποστ στην προηγουμενη σελιδα μηπως και βγαλω καποια ακρη με το αρχειο .inf που δεν μπορει να εντοπισει για την εγκατασταση των drivers ή καποιο τροπο ωστε να μην αλλαζουν οι ρυθμισεις που κανω σε καθε ανοιγμα του υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Anir,, οποια θελεις. Ο driver ειναι 10.8.

1). Τα 10.8a applpr εχουν και τα 10.8 applpr μεσα?

2). Εγκατεστησα τον driver και ειπα να τα βαλω ολα μιας και συνηθως βαζω μονο CCC και τους drivers τα αλλα δεν ξερω καν αν χρειαζονται αλλα δεν μπηκε το avivo. Μου εβγαλε error "Application install: install package failure!"

3). Υποστηριζουν ati stream 2.2?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, κατεβασα το αρχειο Atiman_Uninstaller_64_32_V.3.3.1 και μολις το κανω εγκατασταση εμφανιζει απλως μια συντομευση στην επιφανεια εργασιας ( ονομα ATIMAN Uninstaller ) χωρις καποια καταχωρηση στο μενου εναρξη ή καπου αλλου

μολις παω να το τρεξω βγαζει το παραθυρο που αναφερει "πιεστε ενα πληκτρο για να συνεχισετε" αλλα μολις πατησω κατι το παραθυρο εξαφανιζεται κ δν γινεται τπτ

τι μπορει να κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

έχω δυο SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 PCI-E

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=0001&pid=174

και μια SAPPHIRE TOXIC HD 4890 1GB GDDR5 PCI-E

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=0001&pid=258

στην παρούσα φάση,μέσα στο pc έιναι οι 2 4870..έβαλα και συνδιασμό 4890-4870..αλλά τίποτα

Έγινε επεξεργασία από trancelin
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.