Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

απο την πρωτη μαρτιου εχουν ηδη support multi gpu απο Nvidia στο Crysis 2 demo...η AMD..?? τιποτα...??? πωπω...ολος ο κοσμος λιωνει multiplayer, κολλανε οι σερβερ...και η ΑΤΙ, κανει τoν υπνο του δικαου, ουτε προφιλ, ουτε χοτφιξ ουτε τιποτα...αδρανια...πρεπει να ξεκολλησουν λιγο απο το standby mode...δεν ειναι η ζωη μονο η παρουσιαση της 6990...!!! ντροπη μεγαλη λεμε...!!! βγαλανε 2/3 το 11.2 cap3 με ενα σωρο ασχετα πραγματα...
^ προφανως ο παραπανω και οι likers δεν εισαστε gamers, και σιγουρα δεν παιζετε crysis2, γιατι αλλοι μαγκες μαζευουμε τα kills και παιζουμε με τις ωρες online, noobs, οποτε, αν δεν σας αρεσει κατι, παιξτε τετρις και τα σχολια αλλου... :) ανουσια ποστ, τοσο κοβει...???:wall:

και εγώ που το πίστεψα :p

http://www.thelab.gr/the-black-hole-forum/na-to-xaireste-to-yfaki-sas-90679.html

:hehe: :hehe:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλαγη στα πολυ τελευταια παιχνιδια, και το Mouse Lag, στη γωνια, υπαρχει για οσους υπηρχε ακομα...:hang3:

μεγαλη ντροπη για την AMD...τιποτα δεν αλλαξε επι της ουσιας και τα προβληματα απο 11.1-11.2 υπαρχουν ακομα...ειλικρινα, ποιο το ουσιωδες ωφελος να αναβαθμιζει κανεις οδηγους δηλαδη..δεν ξεκινησε καλα o νεωτερισμος τους, αλλαξαν τον catalyst maker, και με το καλημερα bugs...:wall: αντε και εις ανωτερα, με υγεια...για νεα bugs...

ευχομαι στον επομενο σε μερικα χρονια, να βγουν flawless drivers...στην σειρα 9ΧΧΧ...:T::clap:ορεξη να 'χουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημά σου ακριβώς ποιό είναι βρε συ hyperion εκτός από το Mouse lag;

μη μου πείς οτι με κάθε ανανέωση οδηγού κάνεις πέρα δώθε τον κέρσορα πάνω στα χ των παραθύρων;

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημά σου ακριβώς ποιό είναι βρε συ hyperion εκτός από το Mouse lag;

μη μου πείς οτι με κάθε ανανέωση οδηγού κάνεις πέρα δώθε τον κέρσορα πάνω στα χ των παραθύρων;

...μα συγγνωμη, τοσους μηνες τι κανουν...??? μυγες σκοτωνουν, εγω απο οτι ξερω μια σοβαρη εταιρια κοιταει σε καθε οδηγο να εξαφανιζει παλαια bugs και οχι να τα διαιωνιζει...γιατι να λαγκαρει ο κερσορας...αφου δεν ειναι φυσιολογικο, πρεπει δηλαδη, να ψαχνομαι πως να διορωθει εγω και οχι αυτοι που ειναι υποχρεωμενοι για υποστηριξη...???

εκτος απο αυτο ειπα και σε παιχνιδια...νεα παιχνιδια εχουν κακο crossfire...και πανε και μου βαζουν συνεχεια τον τελευταιο καιρο APP profiles, για games που δεν παιζει κανεις ακομα και δεν υπαρχουν στην αγορα...προκαλουν...

να φανταστεις, περιμενω 2 εβδομαδες προβλημα για ενα παιχνιδι, εστειλα στην amd, εχω παρει support ticket, περιμενω, και δεν απαντανε...2 εβδομαδες παρακαλω, ακομα και το αυτοματο συστημα τους εστειλε σε μενα, οτι εχω καιρο να επικοινωνισω μαζι τους για να τους πω τι εγινε με το προβλημα μου...δηλαδη, τυφλα να χουν οι επαγγελματιες...ειναι τραγικοι...κατ'αλλα στειλανε email, οτι προωθηθηκε το θεμα μου σε εναν ειδικο...:clap::rofl::hehe:

EDIT: επειδη δεν μου αρεσει να τα ισοπεδωνω ολα, το MLAA διορθωθηκε και λειτουργει ομαλα για ολες τις εικονες και ολα τα games, no more stuttering/tearing...μπραβο στην AMD για αυτο στον 11.4...

Έγινε επεξεργασία από hyperion
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σε όλα σαν πελάτης, αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα και η ιστορία με τους catalyst έχει δείξει οτι φτιάχνοντας ένα πρόβλημα, αναδύεται συχνά κάποιο άλλο.

ίσως ήδη να έχουν βρεί τη λύση στο θέμα του δείκτη πάνω από τα x αλλά να βγαίνει κάποια χειρότερη ανωμαλία:hm:.

τώρα το crossfire είναι μία άλλη ιστορία κι εξαρτάται από άπειρους παράγοντες από σύστημα σε σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

τι κουλο ειναι και αυτο παλι απο την ATi :AMD Catalyst 11.4 Early Preview 7 Vista x32 x64 download from Guru3D.com

και γιατι δεν υπαρχει πουθενα στο επισημο site

στην προηγούμενη σελίδα κοίτα. έχουν ποσταρει Link.

Link to comment
Share on other sites

...μα συγγνωμη, τοσους μηνες τι κανουν...??? μυγες σκοτωνουν, εγω απο οτι ξερω μια σοβαρη εταιρια κοιταει σε καθε οδηγο να εξαφανιζει παλαια bugs και οχι να τα διαιωνιζει...γιατι να λαγκαρει ο κερσορας...αφου δεν ειναι φυσιολογικο, πρεπει δηλαδη, να ψαχνομαι πως να διορωθει εγω και οχι αυτοι που ειναι υποχρεωμενοι για υποστηριξη...???

εκτος απο αυτο ειπα και σε παιχνιδια...νεα παιχνιδια εχουν κακο crossfire...και πανε και μου βαζουν συνεχεια τον τελευταιο καιρο APP profiles, για games που δεν παιζει κανεις ακομα και δεν υπαρχουν στην αγορα...προκαλουν...

να φανταστεις, περιμενω 2 εβδομαδες προβλημα για ενα παιχνιδι, εστειλα στην amd, εχω παρει support ticket, περιμενω, και δεν απαντανε...2 εβδομαδες παρακαλω, ακομα και το αυτοματο συστημα τους εστειλε σε μενα, οτι εχω καιρο να επικοινωνισω μαζι τους για να τους πω τι εγινε με το προβλημα μου...δηλαδη, τυφλα να χουν οι επαγγελματιες...ειναι τραγικοι...κατ'αλλα στειλανε email, οτι προωθηθηκε το θεμα μου σε εναν ειδικο...:clap::rofl::hehe:

EDIT: επειδη δεν μου αρεσει να τα ισοπεδωνω ολα, το MLAA διορθωθηκε και λειτουργει ομαλα για ολες τις εικονες και ολα τα games, no more stuttering/tearing...μπραβο στην AMD για αυτο στον 11.4...

Πουλα τις 5850 και παρε nvidia..κανε μια χαρη στον εαυτο σου και σε ολους εμας ...βαρεθηκα να διαβαζω να κλαψουριζεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@dmarccos

Πρέπει να γίνεται λογικά λόγο του msi afterburner.

edit

Αλλά για την καρτέλα που δεν στο εμφανίζει στο δεξί κλικ δεν ξέρω αλλά όπως προείπε και ο juno12 ίσως να είναι λόγω κακής εγκατάστασης\κακής απεγκατάστασης των προιγούμενων!

Link to comment
Share on other sites

@dmarccos

Πρέπει να γίνεται λογικά λόγο του msi afterburner.

edit

Αλλά για την καρτέλα που δεν στο εμφανίζει στο δεξί κλικ δεν ξέρω αλλά όπως προείπε και ο juno12 ίσως να είναι λόγω κακής εγκατάστασης\κακής απεγκατάστασης των προιγούμενων!

Δε δουλεύω το afterburner

Link to comment
Share on other sites

Πουλα τις 5850 και παρε nvidia..κανε μια χαρη στον εαυτο σου και σε ολους εμας ...βαρεθηκα να διαβαζω να κλαψουριζεις.

μη διαβαζεις τοτε ουτε και οι likers τετοιων παραλογων ποστ, και αυτοι που εμμενουμε και γκρινιαζουμε γουσταρουμε την εταιρια αυτη...ανησυχοι ειναι εκεινοι που το βουλωνουν...και πιθανοι αγοραστες αντιπαλου γηπεδου στο μελλον...

δεν γουσταρω να αλλαζω τις καρτες σαν βρακια...δεν κανω την χαρη του μαρκετινγκ και τον αγορων...οποτε...οταν ολα τα παιχνιδια θα παιζουν με 30 φπς και με τις 2, τοτε ναι...μεχρι τοτε θα λεω οτι γουσταρω, θα γκρινιαζω οσο γουσταρω, γιατι ετσι πρεπει...αν εσυ τα βρισκεις ολα τελεια, η ντρεπεσαι να διαμαρτυρυθεις επειδη πληρωσες για αυτο, δικο σου θεμα...το τι κανουν αλλοι θεμα τους...υπαρχουν πολυ πιο ενδιαφεροντα θεματα απο τους υπολογιστες να σπαταλησει χρημα καποιος ξερεις...εκτος και αν δε το μαθες... ;) και δικαιωμα του καθενος να γραφει οτι θελει οπου θελει...απο την στιγμη που δεν κρινω ανθρωπο αλλα εταιρια, και δεν υβριζω, δικαιωμα μου να λεω οτι σχετιζεται με αυτα, κατι που δεν εκανες εσυ σχετικο και αλλοι εξυπνοι εδω μεσα ξεκαρφωτοι, "ati catalyst driver thread",

λεγεται αν δεν ξερεις να διαβαζεις, οχι Hyperion και λογοκρισια...κοφτε το μερικοι...ειστε τραγικοι και αναξιοι να κρινετε ατομα που εν τελει δεν γνωριζετε...αν ημουν αγαπητο και οχι μισητο προσωπο στην διαχειρηση του site, θα επρεπε να μαζευετε καρτουλες, επειδη χωρις λογο μερικοι απευθυνεστε και με σχολιαζετε εκτος θεματος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.