Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Έβαλα σε XP τους Νέους 11.3 , όλα καλά ..

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπιζα είναι στο BC2,

μετά από κάμποσες μάχες , σε φόρτωμα νέας πίστας,

είχα μαύρη βασική οθόνη, και όλα τα περιφερικά πανελ του παιχνιδιού είχαν φορτώσει κανονικά .

Σε μια τέτοια περίπτωση, θα πρέπει με ALT-TAB ,

να ρίξω το παιχνίδι στην μπάρα εργασίας , και να το ξανά επαναφέρω,

ώστε να το αναγκάσω να φορτώσει ξανά τα γραφικά , και έτσι ξανά συνεχίζω.

Με τους 11.3 δεν το έκανε ακόμα , και έτσι είμαι θετικός . :)

Link to comment
Share on other sites

Έμενα με crossfire 5850 με τους 11.3 τώρα δουλεύουν και η 2 στο 100% και με το afterburner δεν μπορώ να κάνω overclocking όταν κάνω restart μου γυρνά της ρυθμίσεις πισω ασε που μια ανεβαζει την μια και μια την αλλη καμία λυση?Τα ιδία και με τους 11.4

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι κάποιες φορές ενώ τα ρολόγια πέφτουν σε idle η τάση δε πέφτει αλλά μένει κολλημένη σε 3D mode

cpuz8406-5693.gif

Το κάνει σε κανένα άλλο; Μήπως φταίει το Trixx..

Eγω με 6950 unlock σε 6970 δεν εχω παρατηρησει τπτ τετοιο!!

Αν απαντησεις ομως και καποιος που εχει καθαρα 6970:)

Link to comment
Share on other sites

Περασα τους drivers που δινεις απο το Link αλλα περναω το ati stream sdk 2.3 αλλα στο gpu-z το OpenCl δεν ειναι τικαρισμενο

Δεν χρειαζεται να περασεις το ati stream sdk 2.3 μετα απο αυτους τους οδηγους.

Κανε ενα unistall by atiman και περνα μονο τον οδηγο με custom/select all και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν πρόβλημα με το load bug και δουλεύουν με firefox να κάνουν το εξής

Enter ‘about:config’

Click through the warning, if necessary

Enter gfx.font in the ‘Filter’ box

Double-click on ‘gfx.font_rendering.directwrite.enabled’ to set it to false

και αντίο στο ηλίθιο bug

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να περασεις το ati stream sdk 2.3 μετα απο αυτους τους οδηγους.

Κανε ενα unistall by atiman και περνα μονο τον οδηγο με custom/select all και θα εισαι οκ.

Mονο με τους οδηγους στο cpuz (0.5.2) to OpenCl παλι δεν ειναι τικαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Zpaf, πρέπει να περάσεις το ati stream για να ενεργοποιηθεί το opencl. Στο σύστημά μου πάντα έτσι δούλευε.

Μετά την εγκατάσταση των drivers - restart, εγκατάσταση του ati stream 2.3 και μετά την επανεκίνηση πρέπει, αν όλα έγιναν σωστά να έχεις τικαρισμένο το opencl. Το ίδιο ισχύει και για το DirectCompute 5.0!

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Zpaf, πρέπει να περάσεις το ati stream για να ενεργοποιηθεί το opencl. Στο σύστημά μου πάντα έτσι δούλευε.

Μετά την εγκατάσταση των drivers - restart, εγκατάσταση του ati stream 2.3 και μετά την επανεκίνηση πρέπει, αν όλα έγιναν σωστά να έχεις τικαρισμένο το opencl. Το ίδιο ισχύει και για το DirectCompute 5.0!

Παρολο που το περασα και το stream δεν φενετε τικαρισμενο το OpenCl στο gpuz πιθανολογο οτι αυτο γινετε διοτι οι οδηγοι ειναι beta

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στους 11.4 preview και στους 8.840.3.0 και στους 8.840.6.0 με το που έβαλα το ati stream ενεργοποιήθηκε και το opencl και το directcompute 5.0.

Βέβαια απ' ότι θυμάμαι δεν χρησιμοποίησα το gpu-z 0.5.2 αλλά το 0.5.1, αν και δε νομίζω να έχει σημασία αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που το περασα και το stream δεν φενετε τικαρισμενο το OpenCl στο gpuz πιθανολογο οτι αυτο γινετε διοτι οι οδηγοι ειναι beta

Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να παίζει ρόλο και η κάρτα σου που είναι ακόμα καινούργια και να μην είναι ακόμα έτοιμοι η οδηγοί να υποστηρίξουν το opencl σωστά...

Μπορεί στην τελική έκδοση να το φτιάξουν αυτό ή στους 11.5.

Αν έχεις photoshop cs5 ή κανένα 3d studio max κάνε υπομονή για τους τελευταίους οδηγούς ή πέρασε καμία παλιά σου κάρτα της σειράς 5ΧΧΧ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.