Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

για όσους έχουν πρόβλημα με το load bug και δουλεύουν με firefox να κάνουν το εξής

Enter ‘about:config’

Click through the warning, if necessary

Enter gfx.font in the ‘Filter’ box

Double-click on ‘gfx.font_rendering.directwrite.enabled’ to set it to false

και αντίο στο ηλίθιο bug

κοίτα επίσης αν υπάρχει το

mozilla.widget.render-mode με οποιοδήποτε value

αν το βρείς διαγραφή,restart pc

και παρακολούθα αν στο ξανακάνει

Δε διορθώνεται :slap:

Τελικά υπάρχει κάποια λύση;

Έγινε επεξεργασία από dmarccos
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται έρευνα να βρεθεί σε τί οφείλεται. Ελπίζω στον 11.4 whql ή στον 11.5 να βρεθεί τι ακριβώς φταίει και να μην ξαναπαρουσιαστεί...

Εμένα το κάνει μετά από πολλές ώρες στο bfbc2. Έχει αρκετές μέρες να μου παρουσιαστεί...

Στους 8.840.6 μου είναι πιό σπάνιο από τους 8.840.3 αλλά δεν έχει εξαλειφθεί!

Link to comment
Share on other sites

Ή να αλλαξεις browser (εστω και προσωρινα).

Δεν έχω καν browser firefox εγκατεστημένο. Μονο τον internet explorer 8 χρησιμοποιώ...

Μου γίνεται συνήθως στο bfbc2 μετά από αρκετές ώρες παιχνιδιού στις αλλαγές των rounds ή στην επιστροφή στο κεντρικό μενού. Μάλλον πρέπει να συνηθίσουμε να ζούμε με αυτό ή να πάμε σε nvidia.

Αρχίζω να σκέφτομαι την λύση dual sli gtx580...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μείνει στους 10.9

atis.jpg

και επειδή έχω καιρό να ενημερωθώ, υπάρχει κάτι νεότερό/σίγουρο/δίχως_bugs?

Thanks!

(πήρα να τρέξω dragon age 2 πριν λίγο και έφαγα στα μούτρα crash, ο 11.4early είναι μονόδρομος εάν θέλω να παίξω ή να περιμένω [ή στην τελική να αλλάξω κάρτα :p])

Έγινε επεξεργασία από MD1032
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μείνει στους 10.9 και επειδή έχω καιρό να ενημερωθώ, υπάρχει κάτι νεότερό/σίγουρο/δίχως_bugs?

Thanks!

(πήρα να τρέξω dragon age 2 πριν λίγο και έφαγα στα μούτρα crash, ο 11.4early είναι μονόδρομος εάν θέλω να παίξω ή να περιμένω [ή στην τελική να αλλάξω κάρτα :p])

Τιποτα και ποτε, οσο καλο και να ειναι, δεν θα απαλλαχτει απο καποια bugs.

Καθε νεος driver ειναι χρησιμος εαν για καποιους λογους δεν μας αρκει ο προηγουμενος.

Ο 11.4 ειναι ενας τετοιος, δεν ειναι απαραιτητα μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

11.3 CAP3

http://www.rage3d.com/cap/profiles/AMD_Catalyst_11.3_CAP3.exe

New profiles added with this release:

• Red Faction 4 – Improves CrossFire performance

•Need For Speed Shift 2 – Disables CrossFire and resolves image quality issues

•Crysis 2 – Improves CrossFire performance and resolves flickering issues

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια,ειχα 8800GT και πλεον ηρθε η 5850.

επειδη εχω ακουσει τοσα για τους κοκκινους drivers,πρεπει να ακολουθησω καποια διαδικασια ή απλα αλλαζω καρτα και περναω τους τελευταιους απο το amd site?

για bad company 2 πρεπει να επιλεξω καποιο συγκεκριμενο driver?

Link to comment
Share on other sites

Δυσυχως το flickering παραμενει στο crysis2 ,με 11.4 pre και πλεον cap3 11.3 .Πραγματικα απορω με τους προγραμματιστες στην ATi ,εχουν περασει 20+ μερες απο την κυκλοφορια του παιχνιδιου και ακομη δεν εχουν δωσει λυση στους χρηστες με cf .

Για το graphic corruption του da2 δε θα πω τιποτα το εχω συνηθισει ,ειτε με 5870cf ειτε με 4870.

Link to comment
Share on other sites

Δυσυχως το flickering παραμενει στο crysis2 ,με 11.4 pre και πλεον cap3 11.3 .Πραγματικα απορω με τους προγραμματιστες στην ATi ,εχουν περασει 20+ μερες απο την κυκλοφορια του παιχνιδιου και ακομη δεν εχουν δωσει λυση στους χρηστες με cf .

Για το graphic corruption του da2 δε θα πω τιποτα το εχω συνηθισει ,ειτε με 5870cf ειτε με 4870.

Το παιγνιδι κυκλοφορει λιγες μερες αλλα (κακως - οπως συνηθως στην αρχη της κυκλοφοριας καποιων παιγνιδιων) δεν υποστηριζει crossfire οπως πρεπει.

Οποια προσπαθεια (και ειναι αρκετα σοβαρη) πανω σε πια βαση μπορει να ειναι?

Παντα η ιδια απορια..... γιατι τα περιμενουμε ολα απο τους "καρταδες"? οι αλλοι ειναι αμετοχοι?

Link to comment
Share on other sites

Παντα η ιδια απορια..... γιατι τα περιμενουμε ολα απο τους "καρταδες"? οι αλλοι ειναι αμετοχοι?

πολυ απλη απαντηση.Για το παιχνιδι εδωσα 35€ ενω για τις καρτες 20πλασια χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.