Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

και σ'εμένα συμβαίνει αυτό το μικροlag στην αρχή του

παιχνιδιού αλλά δεν είναι κάτι τόοοσο ενοχλητικό.

spawnαρω την ίδια στιγμή που spawnαρουν και οι άλλοι οπότε όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομαρα με το lag οταν παει ο κερσορας πανω δεξια γωνια οντως εχει φυγει, πλεον ομως δεν μπορω να κλοκαρω με το msi afterburner, στο επομενο boot τρωω bsod λιγο αφου φορτωσει η επιφανεια εργασιας :S

Crysis 2 εχω μια χαζομαρα που σε καποιες συγκεκριμενες στιγμες γινεται ολη η οθονη μαυρη :S

γουτουφου ? :fie::wall:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες. λοιπον θελω να ειμαι πολυ συντομος για να μην σας κουρασω,

1.ειμαι πολυ ασχετος σε οτι εχει σχεση με ολους αυτους τους drivers

2.χθες μολις απεκτησα τιν ατι 6990(629ευρο απο multirama)ειχα 5870 και ευτυχος βρηκα ενα κοροιδο απο την δουλεια μου και την πουλησα 300 ευρο

3. εχο περασει τους oficial τησ 6990 αλλα στα παιχβιδια δεν βλεπω και την τεραστια διαφορα απο αυτην που ειχα 5870. to withcer σε ultra settings σερνεται τελειως.οπωσ και στο dirt3 eida μια διαφορα αλλα δεν με τρελαναι.

4,οταν εβγαλα τους παλιουσ drivers χρησιμοποιησα κατι atiman unistaller για να γινει καθαρη απεγκατασταση(εχω πολυ καιρο να μπω αλλα κατι θυμομουν οτι χρειαζοταν αυτοι οι τροποι του atiman)

5, Σας παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει επιτελους τι αλλο πρεπει να κανω με αυτες τις καρτες για να τα παιζω ολα full,aninedinaton πηρα την καλυτερη καρτα που κυκλοφορει και δεν ειμαι αυχαριστημενος. ασ μου πει καποιος τι να drivers na περασο και τι tools τα παντα γενικα για να εχω ενα σωστο μηχανημα στα παιχνιδια. τι πρεπει να εχω εγκαταστημενα προγραματα μεσα στο pc.

ι7930(2,8) 6giga ram 1600ocz, ssd ,asus mothebord x58 νομιzω,880watt

αυτο ειναι το μηχανημα μου

βοηθηστε ρε μαγκες δεν εχω υπομονη με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

2.χθες μολις απεκτησα τιν ατι 6990(629ευρο απο multirama)ειχα 5870 και ευτυχος βρηκα ενα κοροιδο απο την δουλεια μου και την πουλησα 300 ευρο

φαντάζεσαι ψάχνοντας για drivers να διαβάζει αυτή τη στιγμή αυτό το thread? :clap::p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες. λοιπον θελω να ειμαι πολυ συντομος για να μην σας κουρασω,

1.ειμαι πολυ ασχετος σε οτι εχει σχεση με ολους αυτους τους drivers

2.χθες μολις απεκτησα τιν ατι 6990(629ευρο απο multirama)ειχα 5870 και ευτυχος βρηκα ενα κοροιδο απο την δουλεια μου και την πουλησα 300 ευρο

3. εχο περασει τους oficial τησ 6990 αλλα στα παιχβιδια δεν βλεπω και την τεραστια διαφορα απο αυτην που ειχα 5870. to withcer σε ultra settings σερνεται τελειως.οπωσ και στο dirt3 eida μια διαφορα αλλα δεν με τρελαναι.

4,οταν εβγαλα τους παλιουσ drivers χρησιμοποιησα κατι atiman unistaller για να γινει καθαρη απεγκατασταση(εχω πολυ καιρο να μπω αλλα κατι θυμομουν οτι χρειαζοταν αυτοι οι τροποι του atiman)

5, Σας παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει επιτελους τι αλλο πρεπει να κανω με αυτες τις καρτες για να τα παιζω ολα full,aninedinaton πηρα την καλυτερη καρτα που κυκλοφορει και δεν ειμαι αυχαριστημενος. ασ μου πει καποιος τι να drivers na περασο και τι tools τα παντα γενικα για να εχω ενα σωστο μηχανημα στα παιχνιδια. τι πρεπει να εχω εγκαταστημενα προγραματα μεσα στο pc.

ι7930(2,8) 6giga ram 1600ocz, ssd ,asus mothebord x58 νομιzω,880watt

αυτο ειναι το μηχανημα μου

βοηθηστε ρε μαγκες δεν εχω υπομονη με τιποτα

κλασικος νεοελληνας ο οποιος θεωρει τον εαυτο του εξυπνο και τους αλλους κορόιδα.μακαρι να μη σου απαντησει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Vaki entaksei den nomizo ba mpei edo xaxaaxaax

Kai apo oti katalavaino to Kathe forum exei ton isaio toy

και μονο που γραφεις greeklish θα επρεπε να σε μπαναρουν...πιστευω οτι μια στοιχειωδης ευγενεια πρεπει να χαρακτηριζει τις απαντησεις μας.δικαιωμα εχει ο οποιοσδηποτε να πουλησει κατι σε καποιον αλλα θεωρω απαραδεκτο το να τον χαρακτηριζει κορόιδο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί την έχουν την 6990 εδώ μέσα (συμπεριλαμβανομένου του υποφαινόμενου), αλλά μην περιμένεις σε ένα φόρουμ σαν αυτό που μπήκες να βρεις βοήθεια έτσι που εκφέρεσαι.

Δε σέβεσαι τον αγοραστή σου, τον αποκαλείς κορόιδο.

Δε σέβεσαι τους συμφορουμίτες σου, σνομπάρεις τον isaios αντί να απαντήσεις ευγενικά και γράφεις με greeklish ή τόσο ανορθόγραφα που μόνο επίτηδες μπορεί να το κάνεις.

Θα μου προκελέσει μεγάλη εντύπωση αν κάποιος εδώ μέσα καταδεχτεί να σε βοηθήσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος εχει πρόβλημα με το θέμα που ανέφερα και τον έχω θίξει προσωπικά ας μου στείλει σε pm, δεν θέλω να με bunaroun .μπήκα εδω μεσα να ρωτησω ένα πρόβλημα και μερικοί αμέσως ελπίζουν να μην μου απαντησει κανένας επειδη τον πειραξε που αποκάλεσα κορόιδο κάποιο άγνωστο άτομο για αυτούς έλεος , οποιος θέλει βοηθάει. Δεν ξανα ασχολουμε με αυτο το θέμα,με απασχολεί η κάρτα μου και μπήκα σε ένα σοβαρο site να βρω απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

@spiros13

Φίλε έχεις σκεφτεί ότι, στην τελική, εσύ πιάστηκες κορόιδο που έσκασες τόσα λεφτά για να αγοράσεις μια πανίσχυρη κάρτα χωρίς να ξέρεις πως να την αξιοποιήσεις;

Anyway, ξεκίνα με ένα o/c του 930 στα 4Ghz . Βρες το πως να κάνεις Clear Install τους πιο πρόσφατους?(κατάλληλους) AMD drivers και κάπου θα βρεις την λύση! Καλό διάβασμα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@spiros13

Φίλε έχεις σκεφτεί ότι, στην τελική, εσύ πιάστηκες κορόιδο που έσκασες τόσα λεφτά για να αγοράσεις μια πανίσχυρη κάρτα χωρίς να ξέρεις πως να την αξιοποιήσεις;

Anyway, ξεκίνα με ένα o/c του 930 στα 4Ghz . Βρες το πως να κάνεις Clear Install τους πιο πρόσφατους?(κατάλληλους) AMD drivers και κάπου θα βρεις την λύση! Καλό διάβασμα...

Φιλε δεν θα εδινα ποτε τοσα λεφτα να παρω τετοια καρτα με την καμια,απλα πες οτι μου την εκαναν δωρο καπως ετσι. δεν εδωσα φραγκο βασικα,και εχεις πολυ δικιο,απλα με την 5870 ημουν πολυ ικανοποιημενος και λεω ασ παρω μια καρτα αφου γουσταρω τοσο πολυ τον υπολογιστη μου..

τεσπα αν κανω o/c πρεπει να παρω και ψηκτρες και ιστοριες απο οτι καλαταλαβαινω. ασ μπω στην διαδικασια να μελεταω,

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια περασα τους 11,5b fix μαζι με cap3 και μπορω να πω οτι ειδα διαφορα μεγαλη στο Witcher αλλα οχι την τελεια για thn 6990.πιστευω οτι θελει πολυ ψαξιμο ακομα. Μπορει καποιος να μου πει τι προγραματα περπει να περασω μεσα γιατι δεν βρηκα καπου συγκεκριμενα?

πχ εχω εγκατεστημενα to ati sdk kai το d3doverider,το βαζω αυτο γιατι βλεπω μια πιο ομαλη κινηση σε ολα τα παιχνιδια,ειδικα με βοηθαει πολυ sto v-sync.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Εχω ένα πρόβλημα και σκέφτομαι μήπως είναι από drivers. Όταν παίζω bc2 μετα απο λίγη ώρα (και αφού έχω αρχίζει να τους ξεκοιλιάζω και πορώνομαι :p) κολλάει το σύμπαν! Όλα, εικόνα και ήχος κολλημένα και το pc επανέρχεται μονο απο το reset button.:wall: Υπάρχει περιπτωση να είναι drivers?(είμαι με 11.5b σε HD4890)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.