Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tolis9

Φιλε Eaglenik,με εσωσες....επιτελους μπορω να ανεβασω λιγο συχνοτητες...σευχαριστω πολυ

Δεν κανει τιποτα :D

Πολλοι nvidia users χτυπησανε την 3870 για να κανουν το προσητο και ποιοτικο πλεον Crossfire τους ( μεσα και εγω) και δεν εχουν νιωσει την buggia του catalyst. Μετα απο ψαξημο καταλαβα οτι ο driver εχει πολλα προβληματα αλλα δουλευει και πολλα απο αυτα που λεει ειναι λαθος. Ισος τα conflicts γινονται μονο στις 38xx :S

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Catalyst 8.1 Beta Vista Drivers

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=172878

Για να δούμε, λογικά σε λίγες μέρες θα υπάρχουν και official για όλα τα λειτουργικά.

Τους εβαλα για δοκιμη. Πρωτο θετικο οτι εχει υποστηριξη για Crossfire με 3 η 4 καρτες. Το δευτερο οτι εχει AVIVO driver και εμφανιζεται το HDMI στα Sound properties του Control panel. Για τα επιδοσεις δεν προλαβα να δω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Χθες, στις 23:37]

:)

για καποιο λογω δεν μου ανοιγε το link γιαυτο και το post.

τεσπα θενκς ενηγουεη τωρα δουλευει μια χαρα!!

μαλλον πεσαν με τα μουτρα ολοι με τα ΑΤΙα και τα βρηκε σκουρα ο σερβερ.:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις 01:00]

Ειναι γνωστο πλεον bug των 8,1... και αρκετα ενοχλητικο...

α νταξ.

γιατι προς στιγμης ανησυχησα!το βλεπω...λεω νατα μας πανω στο κλεισιμο του 3ου χρονου η Lg μας την "εκανε" με τα πιξελ.

πανικοβληθηκα και γω τι να κανα...:eek:

αλλα αφου ειναι known bug....υπομονη:flower:

Link to comment
Share on other sites

hi... εγώ σήμερα πέρασα τους 8.1 (έως τώρα 7.11) και ενώ είμαι μια χαρά (νόμιζα) μου κάνει κάτι κουφά στο word και στο ίντερνετ , όταν υπάρχει κάποιο σημείο στο κείμενο που είναι με μπλε ή κόκκινο bolt αυτό εμφανίζεται σε χρώμα κεραμιδί:tomato: , εάν το μαρκάρω απλά ξαναγίνεται κόκκινο :whistling μάλλον 8α ξαναβάλω τους προηγούμενους.

EDIT :

lol παιδιά έβαλα τους 7.12 και παραμένει το πρόβλημα πρέπει να ψάξω ..... κι άλλο

edit2:

με τους 7.11 είμαστε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

hi... εγώ σήμερα πέρασα τους 8.1 (έως τώρα 7.11) και ενώ είμαι μια χαρά (νόμιζα) μου κάνει κάτι κουφά στο word και στο ίντερνετ , όταν υπάρχει κάποιο σημείο στο κείμενο που είναι με μπλε ή κόκκινο bolt αυτό εμφανίζεται σε χρώμα κεραμιδί:tomato: , εάν το μαρκάρω απλά ξαναγίνεται κόκκινο :whistling μάλλον 8α ξαναβάλω τους προηγούμενους.

EDIT :

lol παιδιά έβαλα τους 7.12 και παραμένει το πρόβλημα πρέπει να ψάξω ..... κι άλλο

edit2:

με τους 7.11 είμαστε ΟΚ.

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.Από 7.12 και μέτα όλοι οι drivers το έχουν το συγκεκριμένο bug.Ελπίζω να το κατάλαβαν και να το διορθώσουν στους επόμενους.Ρε παιδιά τι θα κάνω όμως στα linux που δεν μου αναγνωρίζουν την 3870 και τα video τα βλέπω με κουτάκια?Έχει βρει κανένας λύση σε αυτό το θέμα?Κανένα tweak driver ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.