Jump to content



Βοηθεια για αγορα lcd tv


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Λοιπον οι γονεις διαθετουν περιπου 1000 ευρω και θα ηθελαν μια lcd με hdvi εισοδο για δυνατοτητα hd tv(hd compatible not ready).

Προτεινετε παρακαλω οτι πιστευετε πως αξιζει. Μεγιστη διαμετρος ιντων 32.

ευχαριστω

Υγ. εχω καμποσα μοντελα υποψιν αλλα αλλο τα συγκριτικα αλλο οι προσωπικες εμπειριες...

EDIT: να σημειωσω πως θελω να εχει και καλο δεκτη οχι μονο καλη αναπαραγωγη :)

Link to comment
Share on other sites

Samsung και από μένα

Βέβαια κοστίζει και λίγο παραπάνω αλλά καμμία σχέση με τις άλλες

Αν το budget δεν πάει πάνω από 1000 , κοίτα και προς LG μεριά (αν και θα έπερνα την samsung αν πήγαινα για 32" στην τιμή που όρισες)

Την LG την έχω δει να παίζει , από ποιότητα ήταν οκ , καλή εικόνα , πληθώρα συνδέσεων και γενικά η κλασσική απόδοση/τιμή που χαρακτηρίζει όλα τα προιόντα της LG (το μοντέλο ήταν το 32LZ55 αν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. Μπορει να μου εξηγησει καποιος που βλεπω αν εχει και δεκτη hd ή αν απλα ειναι hd ready?

Βρηκα και μια στα ιδια χρηματα με δυο δεκτες βεβαια και πιστευω πως δυο καναλια σε 32 ιντσες θα ειναι τελεια :>

Link to comment
Share on other sites

ξεφευγουν οι panasonic σε budget...

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

ευχαριστω. Μπορει να μου εξηγησει καποιος που βλεπω αν εχει και δεκτη hd ή αν απλα ειναι hd ready?

Βρηκα και μια στα ιδια χρηματα με δυο δεκτες βεβαια και πιστευω πως δυο καναλια σε 32 ιντσες θα ειναι τελεια :>

Δεκτη hd?Στα χρηματα που θες,απλα θα δεις αν εχει hdmi εισοδο και μεχρι εκει θα κοιταξεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δέκτη για HD ;

ΗD εκπομπή επίγειου σήματος γίνεται μόνο στις HΠΑ και οι εκεί οθόνες έχουν δέκτη HD.

Επίσης HD σήμα εκμπέμπουν και μερικά δορυφορικά αλλά και εκεί χρειάζεσαι άλλο εξοπλισμό για να το λαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radpilot

Τι εννοείς δέκτη για HD ;

Εννοω οταν στο μελλον στο ελλαντα θα παιζουν τα καναλια σε hd να μπορω να τα βλεπω ετσι.

βεβαια ακουσα πως ισως αν ειναι hd ready να μπορει με εξωτερικο δεκτη να τα βλεπει αλλα επειδη δεν ειμαι σιγουρος για αυτο ρωταω.

Σε ευχαριστω για τις προτασεις σου θα τις ψαξω

(ισως περιμενω και λιγο να πεσει η LG 32LP1R η οποια κανει 1400 με φπα και εχει δυο δεκτες αρα δυο καναλια ταυτοχρονα :> )

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μας που μένουμε Ευρώπη και ακόμα περισσότερο στην Ελλάδα LCD TV με ενσωματωμένο HD δέκτη δεν υπάρχουν. Βέβαια αν έχει θύρες hdmi , dvi (hdcp) (ίσως και το component να παίζει) τότε σίγουρα θα μπορούν να δεχτούν hd σήμα από εξωτερικούς hd δέκτες (επίγειου σήματος) όταν αυτοί θα υπάρξουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.