Jump to content



tv tuner και συνδέσεις...


intelakis

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα TV tuner που να συνδέεται στην θύρα pci του pc και να μπορεί να κάνει λήψη βίντεο απο την εικόνα που αναπαράγει !

Επίσης να μπορεί να κάνει λήψη video απο αποδικοποιητή της NOVA. Τι θα χρειαστώ για να την συνδέσω με αυτό; Τι πρόγραμμα χρειάζομαι; icon_question.gif

Ποια ποιότητα πλησιαάζει περισσότερο αυτής του DVD , MPEG4 ;

Παρακαλώ να μου προτείνετε καποιο TV tuner που να μην ξεπερνα τα 80-90 !

Ευχαριστώ!

Edit: αν μπορείτε δώστε μου Link με την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ανεβασεις λιγαααακι τον προυπολογισμο, υπαρχει αυτη η καρτουλα.

Την εχω και γραφω σε MPEG-2 ειτε κατευθειαν απο την τηλεοραση ειτε μεσω S-Videο απο τον Humax που εχω για δορυφορικα προγραμματα.

To καλο ειναι οτι ο encoder ειναι πανω στην καρτα, οποτε δεν καταναλωνει πορους απο το PC.

Εχει καλωδιο που σου επιτρεπει να συνδεεις ειτε με RCA ειτε με S-Video

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Αν ανεβασεις λιγαααακι τον προυπολογισμο, υπαρχει αυτη η καρτουλα.

Την εχω και γραφω σε MPEG-2 ειτε κατευθειαν απο την τηλεοραση ειτε μεσω S-Videο απο τον Humax που εχω για δορυφορικα προγραμματα.

To καλο ειναι οτι ο encoder ειναι πανω στην καρτα, οποτε δεν καταναλωνει πορους απο το PC.

Εχει καλωδιο που σου επιτρεπει να συνδεεις ειτε με RCA ειτε με S-Video

Τι μέγεθος εχει ενα αρχειο 10 λεπτων σε συμπίεση mpeg2??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από intelakis [Χθες, στις 16:59]

Υπάρχει κατι καλό σε pinacle ή crypto ή HAUPPAUGE;

Φιλέ μου εγω θα απεφευγα την pinnacle είχα παλιότερα την pc tv και όλο κόλαγε ή δεν έπαιζε το radio ή δεν συχρονίζονταν η εικόνα και ο ήχος στην Τv . Γενικα είχαν προβλήματα ασυμβατότητας με μητρικές, κάρτες γραφικών, ήχου τα όποια ναι μεν υπήρχαν νέοι drivers που έλυναν κάποια απο αυτά όμως δεν ήταν συμβατοί με τις προς τα πίσω κάρτες

Και έστελνες email στην εταιρεία στην καλύτερη δεν σου απαντούσαν στην χειρότερη σου λέγανε ας πρόσεχες δεν μας νοιάζει. Πολύ καλή υποστηριξη πελατών σου λέω.

Γενικά αν κάνεις search στο forum θα δεις ότι πολύ είχαν προβληματα. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.