Jump to content



Προβλημα στην εκκινηση του υπολογιστη


nick116

Recommended Posts

καταρχην γεια σε ολα τα παιδια...

(Συγνωμη! Δεν ξερω αν αυτο πρεπει να ποσταριστει εδω αλλα δεν ξερω που αλλου να το ποσταρω!)

Γραφω γιατι πραγματικα δεν την παλευω αλλο και θα τον πεταξω απο το παραθυρο αν δεν βρω λυση...

εχω το εξης συστηματακι:

  • INTEL CORE 2 DUO E8400 3.00 GHZ
  • dfi lanparty DK P45-T2RS
  • Silverstone Olympia SST-OP650 PSU 650W,
  • XFX GEFORCE 9800GT CUDA
  • OCZ OCZ2RPR10664GK 4GB (2X2GB) PC-8500 1066MHZ REAPER HPC EDITION
  • Seagate 250GB HDD 7200.12
  • stacker 831se

το ειχα επιλεξει και φυσικα με λιγη βοηθεια απο εσας πριν καποιους μηνες...

λοιπον ! δουλευε μια χαρα και μια ομορφη αυγουστιατικη μερα δεν ανοιγε καθολου... το λυνω! το ξαναστινω ...τιποτα! κανω αλχημειες με αλλα πραγματα πανω ..τιποτα!

το λαμπακι της mobo δειχνει οτι ρευμα εχει μια χαρα!το παω στο πλαισιο το βλεπει το boy και μετα απο καποιες ωρες με παιρνει τηλ να ερθω να τον παρω....

μου λεει πως ουτε αυτος ηξερε τι ηταν , τον ελυσε..τον ξαναεστησε και δουλευε μια χαρα! ΟΚΚΚ...

δουλευε οντως οκ εως πριν καποιες μερεσ που τον ανοιγω και βλεπω οτι οι usb δεν δινουν αρκετο ρευμα πχ...οι 2.5αριδες δεν δουλευαν, δεν μου εβρισκε το keyboard , mouse klp.(ok βαζω πανω 2 παλια ps/2 και ελεησε να bootarei στα windows) Ολα σε περιβαλον windows λειτουργουσαν σαν usb 1 Κοιταω απο βιος και βλεπω οτι δουλευει μια χαρα ο usb controller...

δεν το πολυ κοιταω( λαθος μου) και το παω πλαισιο! μονο τη mobo...την τσεκαρουν και μου λενε οτι λειτουργουν ολα οκ! σημερα 3Χευτυχησμενος ερχομαι σπιτακι ξαναστηνω το πισι! ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΤΕ δεν ανοιγει καθολου...( εννοειται ουτε απο το power που εχει μεσα η dfi...τον ελυσα τον ξανα εδεσα και τιποτα... καποια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και το εχω δοκιμασει σε 3 διαφορετικες...τα ιδια διστυχως.

(υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο προβλημα το τροφοδοτικο? αλλα θα αναβε το λαμπακι της mobo αν ειχε? )

Link to comment
Share on other sites

οσες φορες το πηγες στο μαγαζι, σου εδιναν πισω την ιδια η αλλη;

εχεις το τελευταιο BIOS;

δοκιμασες να το στησεις εξω απο το κουτι, μονο με τα βασικα, για να εισαι σιγουρος;

προσωπικα πιστευω οτι φταει η μητρικη...

Link to comment
Share on other sites

οσες φορες το πηγες στο μαγαζι, σου εδιναν πισω την ιδια η αλλη;

εχεις το τελευταιο BIOS;

δοκιμασες να το στησεις εξω απο το κουτι, μονο με τα βασικα, για να εισαι σιγουρος;

προσωπικα πιστευω οτι φταει η μητρικη...

Μην δεις DFI εσυ..βγάζεις σπυριά..:D:D

Νick μηπως εχεις τπτ λαμπες στο PC??:p

Link to comment
Share on other sites

ειναι ζωντανο! ! αρα καπου βραχυκυκλωνει! τωρα μενει να το βρω... ( ο θεος βοηθος)

φανταζομαι στις βιδες που την βιδωνεις στην μητρικη ή πισω, στο IO panel.

δοκιμασε να βαλεις πλαστικες ροδελες αναμεσα στην μητρικη και το κουτι. ;)

Μην δεις DFI εσυ..βγάζεις σπυριά..:D:D

γιατι δεν εχω τους λογους μου;;;

Νick μηπως εχεις τπτ λαμπες στο PC??:p

δεν εχει Digital PWM αυτη ρε!

Link to comment
Share on other sites

Σημειωση:

Αλλαξε αν θελεις τον τιτλο του θεματος σου σε κατι πιο διαφωτιστικο με το περιεχομενο του,ετσι ωστε να μην χαθει το νημα και οι τυχον απαντησεις και λυσεις που θα προκυψουν και θα μπορει μελλοντικα να φανει χρησιμο και σε καναν αλλον ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.