Jump to content



βυσματακια


yz250

Recommended Posts

Ό,τι βύσματα θες θα τα βρεις σε καταστήματα (τρύπες συνήθως) ηλεκτρονικού εξοπλισμού.

Αρσενικά 3πινα θα βρεις σίγουρα απλώς το θέμα είναι αν θα βρεις για καλώδιο. Προσωπικά στο Ηράκλειο έχω βρει μόνο για πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Το φτιάχνεις και μόνος σου αλλά καλύτερα είναι να πάρεις τα βυσματάκια που προορίζονται για καλώδιο. Με τα άλλα θα γίνει πολύ πρόχειρο... ’ντε να κολλάς, να μονώνεις κτλ κτλ... Ενώ με τα άλλα γίνεται πολύ πιο εύκολη και μαζεμένη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ό,τι βύσματα θες θα τα βρεις σε καταστήματα (τρύπες συνήθως) ηλεκτρονικού εξοπλισμού.

Αρσενικά 3πινα θα βρεις σίγουρα απλώς το θέμα είναι αν θα βρεις για καλώδιο. Προσωπικά στο Ηράκλειο έχω βρει μόνο για πλακέτα.

Ακριβως αυτα εψαχνα για πλακετα. επειδη η υδροψυξη μου περνει ρευμα απο τετοια βυσματακια θα κανω μια μοντα πανω σε μια διατριτη πλακετα με πυκνωτες ωστε οταν κλεινει το pc η υδροψυξη να δουλευει για 1-2 λεπτα ωστε να κρυωνει σωστα ο επεξεργαστης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.