Jump to content



Από PC σε PS2


rasel

Recommended Posts

δεν νομιζω να γινεται αυτο που λες γιατι τα παιχνιδια ειναι αλλιως σχεδιασμενα να δουλευουν στο ps2 απ'οτι στο pc....

μπορει ομως να γινει το αντιθετο..δηλαδη το δισκακι του ps2 να παιξει σε pc μεσω emulator

edit:πατατια ειπα.............αλλο καταλαβα....:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από rasel [Σήμερα, στις 09:07]

Καλημέρα. Ας υποθέσουμε ότι έχω ένα παιχνίδι για PS2 στο σκληρό του PC. Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το περάσω σε cd για να τρέξει στο ps2;

με το ιδιο προγραμμα που το περασες στον σκληρο :D

(πχ βλεπε Alcohol 120%)

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω οτι το θέμα έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα:D (Είμαι άσχετος με το θέμα).

Το παιχνίδι βρέθηκε στο σκληρό από p2p. Το πέρασα με το Nero σε cd και το έβαλα στο PS2 αλλά δεν έτρεξε. Τι πρέπει να κάνω για να τρέξει;

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτοντας ότι το παιχνίδι είναι αγορασμένο και θελεις να φτιάξεις ένα αντίγραφο ασφαλείας, τα πράγματα είναι απλά. Γράφεις το image file σε ένα DVD. Κάποια Playstation ωστόσο είναι λίγο ιδιότροπα. Το δικό μου για παράδειγμα διαβάζει μόνο -R ή καλύτερα Booktype -ROM...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.