Jump to content



Ψύχτρα για GA-7N400Pro2


DuKe

Recommended Posts

Παίδες μια μικρή βοήθεια γιατί έχω ψάξει όλα τα eshops και δεν έχω βρεί κάποιοα ψύχτρα για socketA(s462) cpu που να ταιριάζει στην GA-7N400Pro2 μητρική. Για τον απλούστατο λόγω πως η gigabyte δεν προέβλεψε να κάνει ούτε μια τρύπα γύρω απο το socket.

Οπότε ψάχνω ψύχτρα να κουμπώνει όπως και οι εργοστασιακές πάνω στο socket.

H Big Typhoon απότι είδα θέλει και αυτή τρύπες ή λάθος κατάλαβα??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια μικρή βοήθεια γιατί έχω ψάξει όλα τα eshops και δεν έχω βρεί κάποιοα ψύχτρα για socketA(s462) cpu που να ταιριάζει στην GA-7N400Pro2 μητρική. Για τον απλούστατο λόγω πως η gigabyte δεν προέβλεψε να κάνει ούτε μια τρύπα γύρω απο το socket.

Οπότε ψάχνω ψύχτρα να κουμπώνει όπως και οι εργοστασιακές πάνω στο socket.

H Big Typhoon απότι είδα θέλει και αυτή τρύπες ή λάθος κατάλαβα??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

100%?

επειδή την πάτησα ήδη μια φορά προχτές που πήρα την zalman7000cu-led(η οποία τελικά μπήκε σε pc με s754 και είναι πολύ ξηγημένη...) και ήθελε τρύπες γύρω απο το socket.

Την έχεις δοκιμασμένη προσωπικά?Είναι καλή?Απο θόρυβο?

Thnx man

Link to comment
Share on other sites

100%?

επειδή την πάτησα ήδη μια φορά προχτές που πήρα την zalman7000cu-led(η οποία τελικά μπήκε σε pc με s754 και είναι πολύ ξηγημένη...) και ήθελε τρύπες γύρω απο το socket.

Την έχεις δοκιμασμένη προσωπικά?Είναι καλή?Απο θόρυβο?

Thnx man

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Thermalright SI-97..αν μπορείς να τη βρείς.Πολύ καλή και δε χρειάζεται τρύπες σίγουρα.

ναι αυτή σίγουρα. έχω βάλει μια τέτοια σε φίλο αλλά δεν υπάρχει πουθενά δυστηχώς... :-(

εκτός και αν κάνω καμια γύρα αύριο στα μαγαζιά της πόλης εδώ, αλλά όλα τα τοπικά είναι πολύ σάπια, άσε που δεν έχω χρόνο κ όρεξη για γύρες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Thermalright SI-97..αν μπορείς να τη βρείς.Πολύ καλή και δε χρειάζεται τρύπες σίγουρα.

ναι αυτή σίγουρα. έχω βάλει μια τέτοια σε φίλο αλλά δεν υπάρχει πουθενά δυστηχώς... :-(

εκτός και αν κάνω καμια γύρα αύριο στα μαγαζιά της πόλης εδώ, αλλά όλα τα τοπικά είναι πολύ σάπια, άσε που δεν έχω χρόνο κ όρεξη για γύρες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Thermalright SI-97..αν μπορείς να τη βρείς.Πολύ καλή και δε χρειάζεται τρύπες σίγουρα.

δε μπαίνει, το είχα ψάξει, το λέει στο site της thermalright, έχει δύο πυκνωτές που την εμποδίζουν.

Αρχική απάντηση από schumifer

Gigabute g power cooler pro

λογικά αυτή είναι συμβατή και πρέπει να είναι και η καλυτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Thermalright SI-97..αν μπορείς να τη βρείς.Πολύ καλή και δε χρειάζεται τρύπες σίγουρα.

δε μπαίνει, το είχα ψάξει, το λέει στο site της thermalright, έχει δύο πυκνωτές που την εμποδίζουν.

Αρχική απάντηση από schumifer

Gigabute g power cooler pro

λογικά αυτή είναι συμβατή και πρέπει να είναι και η καλυτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 03:46]

δε μπαίνει, το είχα ψάξει, το λέει στο site της thermalright, έχει δύο πυκνωτές που την εμποδίζουν.

Ωραίος ο Sol δε το γνώριζα αυτό.Είχα την Gigabyte GA-7N400Pro δεν περίμενα να μην κάνει στη δεύτερη έκδοσή της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 03:46]

δε μπαίνει, το είχα ψάξει, το λέει στο site της thermalright, έχει δύο πυκνωτές που την εμποδίζουν.

Ωραίος ο Sol δε το γνώριζα αυτό.Είχα την Gigabyte GA-7N400Pro δεν περίμενα να μην κάνει στη δεύτερη έκδοσή της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol

δε μπαίνει, το είχα ψάξει, το λέει στο site της thermalright, έχει δύο πυκνωτές που την εμποδίζουν.

και πως κατάφερα και έβαλα μια σε φίλο πέρυσι?? χωρίς προβλήματα

Αρχική απάντηση από panos2k

όλες σχεδόν οι zalman κάνουν για socket A

φίλε μου διάβασε τα ποστ παραπάνω, όλες οι zalman θέλουν τρύπες γύρω απο το socket

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol

δε μπαίνει, το είχα ψάξει, το λέει στο site της thermalright, έχει δύο πυκνωτές που την εμποδίζουν.

και πως κατάφερα και έβαλα μια σε φίλο πέρυσι?? χωρίς προβλήματα

Αρχική απάντηση από panos2k

όλες σχεδόν οι zalman κάνουν για socket A

φίλε μου διάβασε τα ποστ παραπάνω, όλες οι zalman θέλουν τρύπες γύρω απο το socket

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω δούκα μου :D πάντως το ξανακοίταξα και όντως αναφέρεται ως μη συμβατή.

(βασικά αν την βάλεις από την άλλη πλευρά ώστε τα heatpipes να βρίσκουν στο ανεμιστήρα του northbridge, αν τον ξεβιδώσεις νομίζω χωράει)

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω δούκα μου :D πάντως το ξανακοίταξα και όντως αναφέρεται ως μη συμβατή.

(βασικά αν την βάλεις από την άλλη πλευρά ώστε τα heatpipes να βρίσκουν στο ανεμιστήρα του northbridge, αν τον ξεβιδώσεις νομίζω χωράει)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.