Jump to content



2ος Σκληρός


FocusX

Recommended Posts

Έχω σχεδόν αποφασίσει να προσθέσω ένα ακόμα σκληρό στο σύστημα μου και κατά 99% θα είναι ο raptor 740ADFD. Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι το εξής και θα ήθελα τις γνώμες/παρατηρήσεις σας:

-Θα είναι αφιερωμένος αποκλειστικά στο λειτουργικό, χωρίς partitioning καθώς απ'ότι ξέρω μειώνονται οι επιδόσεις κάνοντας partition.

-Ο ήδη υπάρχων WD 250SD θα χρησιμοποιηθεί ως data drive αλλά σκέφτομαι να εγκαταστήσω και 2ο λειτουργικό εκεί, μήπως πρέπει να προσέξω τίποτα επειδή τα 2 λειτουργικά θα είναι σε 2 διαφορετικούς δίσκους;

-Το Pagefile σε δικό του αποκλειστικό partition στον παλαιότερο σκληρό.

Επίσης αν κάποιος έχει πάρει τον Raptor 740ADFD ας πει τη γνώμη του, με ενδιαφέρει και η πλευρά του θορύβου.

Τέλος, κολλάω σε 2 ακόμα θέματα

- τον βρίσκω μόνο στο e-shop και έχω δει κατά καιρούς αρνητικές γνώμες για αγορά σκληρού από εκεί, μήπως να περιμένω να το βρώ και αλλού;

-επειδή είμαι εκτός Λεκανοπεδίου, γενικά τους προσέχουν κατά την μεταφορά ή τρώνε χτύπους;

Επίσης να σημειώσω ότι δε με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση κάποια υλοποίηση RAID...

Αυτά, thanx εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.