Jump to content



Το πρώτο μου BSOD στα Windows 7


Dr.Paneas

Recommended Posts

Τελος καλο ;

Χα!

Σημερα παω και παίρνω στο χέρι (και οχι σε συσκευασία) τις νεες Corsair. Να μην σας πολυλιγο, κ αυτες το ίδιο σφάλμα έβγαζαν στις μητρικές:

Gigabyte P45 UD3R

DFI T2RS

και μια ακόμα ASUS

Τις παω για 2η φορα πισω. Και παιρνω A-DATA 800DDDR 4-4-4-12 1.8v-2.1v

ερχομαι σπιτι . . .

και ΑΥΤΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. Ε οχι ρε φουστι μου! Και μαλιστα αυτές δεν μπουτάρουν σε 1066 τη τρέλα μου μέσα ρε ΠΑΟΚ.

Εν το μεταξυ οι μνημες του χρήστου παίζουν τζάμι.

Το ίδιο και κάτι παλιές που έχω.

Τι διάολο ; ΤΟΣΟ ΓΚΑΤΕΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ;

Link to comment
Share on other sites

Αν έφταιγε η μητρική μου, τότε γιατί παίζει με τις παλιές μου RAM και με του Χρήστου ;

Μπορεί να μου λύσει κάποιος αυτή την απορία ;

EDIT: Αυτές ήταν 2x1GB πράγμα που είναι τελείως διαφορετικό.

Παρόλα αυτά εχθές κοιμήθηκα στις 6 παρά καθώς κλόκαρα μέχρι να βρω τα περίπου όπως ήμουν και πριν.

Τα Timings δεν τα έχω ψάξει για πιο σφιχτά. Αυτά παίζουν πάντως.

η tRead ϊσως κατεβαίνει και πιο κάτω. Θα δείξει.

post-928-1414343348,1656_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι Timings ειναι αυτα ρα??banana

To CR δεν δινει τπτ στις DDR2 από οτι θυμάμαι.

Έδωσες μνήμες Dominator 1066 που κάναν 100+ και δεχτηκες να σου δώσουν Adata 800αρες των 40e??:eek:

Μα πόσο ΠΑΟΚ είσαι ρε Panea ποια??:D

Στα 800 με 4αρια τι κάνει??

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσω, και οι Corsair τα δύο ζευγάρια και οι A-DATA βγάζουν το ίδιο σφάλμα στο memtest (για την ακρίβεια δεν βγάζουν, -- κάνει reboot -- το PC ).

Τώρα, έχω άλλα 35 Ευρώ στο πιστοτικό, αλλά και αυτές θα μου χρησιμεύσουν όταν θα πάω σε DDR3. Με τις Dominator είχα μπλε οθόνες ρε συ Γιώργο....

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσω, και οι Corsair τα δύο ζευγάρια και οι A-DATA βγάζουν το ίδιο σφάλμα στο memtest (για την ακρίβεια δεν βγάζουν, -- κάνει reboot -- το PC ).

Εχμ μηπως τον πινει κανενα καναλι??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.