Jump to content



Δεν υπάρχει RAID 0-1-01-10


morius

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες άκουσα κάτι πολύ κουφό...βρέθηκα όμως λίγο σε αμηχανία γιατί δεν ήξερα την ωρολογία του.

Πάω λοιπόν σε ένα internet cafe και ρωτάω έναν υπάλληλο για τα PC του cafe και άρχισε να λέει, μόλις τον ρώτησα για δίσκους μου λέει ότι έχει 1 τέρα ο server και γενικά όλοι μεταξύ τους είναι συνδεμένοι με RAID5 (επειδή εγώ δεν ήξερα τι κάνει το RAID5 τον ρώτησα) και του λέω τι κάνει το RAID 5 γιατί εγώ ξέρω τα RAID 0 - 1 - 10 - 01 και μου λέει ότι δεν υπάρχει άλλο RAID εκτός από το RAID 5. Εκεί τα έπαιξα:confused: :confused: :confused:

Για πείτε μου ρε παιδιά τι γίνετε τελικά?????

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ το cafe έχει 35 υπολογιστές. Αλλά εντάξει καταλαβαίνεις γιατί έχει RAID 5. Τι να βάλει στον server 35 HDD για να κάνει RAID 01.

Αλλά εκεί που τα έπαιξα ήταν όταν μου λέει υπάρχει μόνο RAID 5. Του λέω ότι εγώ έχω RAID0 και μου λέει αποκλείεται, είμαι σίγουρος...Τι να πει κανείς:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.