Jump to content



Τροφοδοτικό, απόψεις κτλ!!


iced1416003254

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Θα ξεκινήσω με τι σύστημα έχω για να μου πείτε...

CPU: 2600+ barton

RAM: 2*512

HDD: 1*160G sataI

1*300G sataII

VIDEO: sapphire X800gto agp 256mb

PSU: herochi 300W 3.3V : 28A --- 5V:30A ---- 12V: 15A ------ -5V : 0.5A ---- -12V : 0.8A Maximum times

Λοιπόν παρακολουθώντας το τροφ βλέπω με το evevrest ή to speedfan βλεπω οτι η -12V εχει -12,36 με -12,50 και η 5V έχει 5,20V...

Λέτε να χρειάζομαι άλλο τροφοδοτικό και να ζορίζεται αυτό? Πέστε μου απόψεις πάνω στο θέμα..

Επίσης θα εξοπλίσω αυτές τις μέρες την κάρτα γραφικών με το arctic cooller ati silencer 5 v2 γιατι ανεβάζει 85αρια, θα τραβάει αρκετό ρεύμα ο ανεμιστήρας σε συνδιασμό με την καρτούλα?

Ενα Heroichi 385W ειναι καλό σε περίπτωση αγοράς?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το τροφοδοτικό σου επαρκεί για τα πράγματα που έχεις στο PC σου. Και ο ανεμιστήρας δεν θα προσθέσει καμιά μεγάλη κατανάλωση. Αν δεν αντιμετωπίζεις τίποτα "περίεργα" προβλήματα σταθερότητας, θα σου πρότεινα να μείνεις εκεί που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον αποπανω ™ © -all rights reserved.

Σαν λυση καλο ειναι και το τροφοδοτικο που ανεφερες (hec 385) αλλα στην παρουσα φαση δεν θα σου προσφερει τιποτα!

Το silencer αντε να τραβαει 3-4watt ...δεν νομιζω να εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την ώρα που διαθέσατε! Επίσης ευχαριστώ για την σοβαρότητα των απαντήσεων που δώσατε, σε κάποιο άλλο forum θα έιχα 10 απαντήσεις του στυλ "πάρε ενα 700W (200E) σαν το δικό μου" χωρίς εξηγήσεις και τέτοια λογικά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.