Jump to content



To pc κολλάει!


Κωστάκης

Recommended Posts

χτές έστησα το ε3ής συστηματάκι

Mobo: Gigabyte 8I865G775-G

VGA: Ati OEM Radeon 9550 256 mb AGP

DVD-R: liteon drw-6s160p DL

ram 2x256 Jetram pc3200

CPU P4 630

HDD: WD 80 gb (ata 133)

αφου το εστησα 3είνησα να περνάω win και κατα την διαρκει της εγκατάστασης κόλλησε.3εκιννάω πάλι και συνεχίζχει να κολλάει.καμιά φορά τα περνάω τα win και πάω να βάλω sp2... τα ίδια.... Για να ην πολυ λογώ το pc στα 5-10 λεπτά παγώνει ότι και να κάνω εκέινη την στιγμή.

έχω δοκιμάσει άλλο τροφοδοτικό άλλο δίσκο άλλη vga άλλες ram... μέχρι και το dvd-r άλλα3α και πάλι τα ίδια....

Μόνο η μητρική έχει μείνει αλλα δέν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω άλλη..

επίσης πρέπι να προσθέσω οτι όλα τα πράγματα εκτός του δίσκου έιναι καινούργια και οτι ο δίσκος στο προηγούμενο σύστημα λειτουργούσε κανονικότατα.

ΗΕΕΕΕΕΕΕΕΕLP!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κωστάκης [Χθες, στις 18:57]

έχω δοκιμάσει άλλο τροφοδοτικό άλλο δίσκο άλλη vga άλλες ram... μέχρι και το dvd-r άλλα3α και πάλι τα ίδια....

Μόνο η μητρική έχει μείνει αλλα δέν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω άλλη..

Μονο σου απαντάς στο πρόβλημα. Δεν σου μενουν άλλές επιλογες.Προσπάθησε να βρεις μια

Link to comment
Share on other sites

Ναί η ψύχτρα είναι μια χαρά... σκέφτηκα και bios update αλλα δέν έχω ξανακάνει και σκεύτομαι και οτι αν κατα την διάρκεια του update αρχίσει τα δικά του θα κλαίμε την μητρική...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει προβλημα η μητρικη τοτε το πιθανοτερο ειναι να φταει το bios.Τσεκαρε τις ρυθμισεις σου!Δοκιμασε αρχικα να φορτωσεις τις fail safe ρυθμισεις και αν δεν πιασει αυτο φορτωσε τις optimized

Δεν πιστευω να εχεις κανει κανενα τρελο overclocking..!?

Link to comment
Share on other sites

Οπως το λεει και λεξη θεωρητικα φορτωνει τις βέλτιστες ρυθμισεις!

Δοκιμασε το!Εμενα για να φανταστεις στη μητρικη που εχω τωρα αν δε φορτωσω τις βελτιστες ρυθμισεις δε βλεπει σωστα τον επεξεργαστη και γενικα δεν παιζει καλα!

Κανε το και πες μου.

Ισως να ηταν καλο να μπει σε κανενα forum της gigabyte και να δεις τι παιζει με αυτη τη μητρικη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.