Jump to content



sata 2 και dfi απορίες


angelos

Recommended Posts

είμαι κάτοχος μιας dfi nf4 ultra-d και σκέφτομαι να πάρω και ένα σκλήρο sata2

η μητρική μου υποστηρίζει sata2? και αν όχι με έναν pci controller θα κάνω την δουλειά μου ή θα υπάρχουν προβλήματα?

αν και στάμάτησε η διαθεσή των s939 βρήκα την ευκαιρία και πήρα εναν athlon x2 64 4200+ σε χαμηλή τιμή θα αντέξει στον χρόνο αυτή η τεχνολογία?η θα πρέπει μετά απο λίγο καιρό να κάνω αναβάθμηση σε άλλο socket?

Θα δώ διαφορές αν αλλάξω το firmware της μητρικής επειδή την έχω απο 23/2 ?

sorry για της πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι στο στάδιο μεταβιβασης απο laptop σε desktrop και δεν έχω αρκετές γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και sata2 υποστηρίζει και μια χαρά είναι ο Χ2 4200 και μην αγχώνεσαι γενικά. :)

Για το BIOS (firmware) βάλε καλού κακού το τελευταίο οfficial εκτός αν θες το καλύτερο σε o/c οπότε ψάξε και τα ''υπόλοιπα''.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές και τα υπόλοιπα firmware για overclocking αναφερεσαι σε κάτι συγκεκριμένο?

με ενδιαφέρει!έχεις δοκιμάσει κάποιο συγκεκριμένο εσύ και σου δολυλεψε κανονικά?μήπως εχείς Link?

πιστεύω πως με την dfi ,με την ati x1950xtx ,ton x2 4200 και μνήμες

G.skill f1 pc4000 cl3-4-4-8 αν και έχω μείνει λιγό πίσω σε κάποια απο αυτά (μνήμες και socket)

Δεν χρείαζεται να κάνω update το firmware για sata2,ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.