Jump to content



ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΑΒΙΤ AW9D-MAX?


fazeriozos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 21:34]

Οι τελευταιες ΑΤΙ θα εχουν και αυτες κονενκτορα εσωτερικο...γι'αυτο και το bridge...:D

Μεγειες Phil!!

Thanks Bill:T:

PS:Ολο νεα απο το στρατοπαιδο της ATI μου εισαι.Πολλα cone ρε παιδι μου...:D

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον αντιμετοπιζω μερικα προβληματακια με την ABIT.Το αρχικο bios το οποιο ειναι και το μονο official ειναι λιγο για κλωτσιες.Μετα απο πολυ ωρα καταλαβα πως αν ενεργοποιησεις το raid στα sata 1~4 τοτε το μGURU μεσα στο bios δεν ειναι προσβασιμο:wall:

Επισεις δεν ηπαρχει η δινατοτητα να χαμηλωσει ο multi.Αυριο ελπιζω να βρω χρονο να δοκιμασω το beta bios.

Ακομα παρατηρισα πως η ψυκτρα του NB ζεστενεται πολυ,χωρις να αποβαλει την θερμοτητα μεσω του heatpipe στην αλλη ψυκτρα.Αυτο πιστευω οτι οφιλεται στο οτι η μιτρικη ειναι τοποθετιμενη αναποδα στο κουτι μου(BTX),και μαλον θα πρεπει να καταφιγω σε υδροψυξη του chipset.

Οποτε προς το παρον μονο προβληματα εχω να αναφερω(αλλωστε αλλαγη στρατοπαιδου χωρις καψωνια δεν γινεται :p )

Link to comment
Share on other sites

@hipro

Γιωργο μιας και διαιρευσε η φωτο και τυγχανει να εχω το board χυμα,θα μπορουσες να μου πεις που ακριβως πρεπει να γινει η κοληση στην παρακατω φωτο; :help:

post-407-1416072805,6911_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ τη φωτο την εχω δει αλλα αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι η κοληση ειναι στη περιοχη με τον μπλε κυκλο και αν ειναι το ιδιο με το να γινει στην περιοχη με τον κοκκινο κυκλο(υποψιαζομαι οτι προκειται για γειωση οποτε αν ειναι το ιδιο,θα με βολευε η περιοχη με τον κοκκινο κυκλο ωστε να μην φαινεται ευκολα η επεμβαση σε περιπτωση rma) :confused:

post-407-1416072806,1082_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Σήμερα, στις 20:51]

Βρε συ τη φωτο την εχω δει αλλα αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι η κοληση ειναι στη περιοχη με τον μπλε κυκλο και αν ειναι το ιδιο με το να γινει στην περιοχη με τον κοκκινο κυκλο(υποψιαζομαι οτι προκειται για γειωση οποτε αν ειναι το ιδιο,θα με βολευε η περιοχη με τον κοκκινο κυκλο ωστε να μην φαινεται ευκολα η επεμβαση σε περιπτωση rma) :confused:

Δεν είναι γείωση, είναι το VMCH.....Κόλλα το στον κόκκινο κύκλο..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.