Jump to content



Που θα βρώ Monitor Hood?


jpavly

Recommended Posts

Ψάχνω για Monitor Hood, μπας και γλιτώσω από τους αδιάκριτους που κρεμιούνται από τον πάγκο για να δούνε τις τιμές :p

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω?

Κάτι σαν αυτό:

321_LCD_Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

μπας και γλιτώσω από τους αδιάκριτους που κρεμιούνται από τον πάγκο για να δούνε τις τιμές :p

Χαχα σωστά.

Αλήθεια δεν είναι εκνευριστικό;

Η πλάκα είναι ότι η κίνηση είναι μηχανική, χωρίς καμία σκέψη.

Έχει χάσει ο κόσμος την στοιχειώδη αξιοπρέπεια....

Sorry για το ΟΤ.

Μόνα τους δεν έχω να πωλούνται, συνήθως πάνε πακέτο με ''επαγγελματικά'' μοντέλα.

Υποθέτω θα υπάρχουν και ''ξεχωριστά'' απλώς δεν τα έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι υπαρχει μια μεμβρανη που μπαινει στην οθονη και βλεπει μονο αυτος που ειναι ακριβως μπροστα απο την οθονη. Το εχει ενας ξαδερφος μου στο laptop του λογω ταξιδιων.

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω για κατασκευή-πατέντα-κατοχύρωση :p

Εδιτ:

Αρχική απάντηση από Fonias A.E

νομίζω οτι υπαρχει μια μεμβρανη που μπαινει στην οθονη και βλεπει μονο αυτος που ειναι ακριβως μπροστα απο την οθονη.

Με ενδιαφέρει και αυτό σαν έσχατη λύση. Που το βρίσκουμε? Πως το λένε έστω γνωρίζεις?

Αρχική απάντηση από spc

Χαχα σωστά.

Αλήθεια δεν είναι εκνευριστικό;

Πιο σπαστικό είναι να τους λες "Καθήστε, μην είστε όρθιος" (η καρέκλα επισκέπτη δεν βλέπει στην οθόνη:p) και να σου λένε "Όχι μωρέ, καλά είμαι κι εδώ". Aouga

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό , ανοιγεις την database και πολλαπλασιάζεις όλες τις τιμές με ένα συντελεστή 1,3 , Μετά αφού βλέπουν την υψηλή τιμή εσυ θα βγάζεις το κομπιουτεράκι και θα τους κάνεις 30% έκπτωση. Οπότε θα χαίρονται. Κλασσικό κόλπο μπακαλικής. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

Αφού δεν έχετε κανένα σοβαρό πρόγραμμα αποθήκης και τα βλέπετε όλα από την σελίδα του προμηθευτή καλά να πάθετε μπακάλιδες...

:boxed::p

edit:

Πιθανότερο να έχει εδώ

www.topelcom.gr

Γάτε μου ξέρεις πόσα είναι τα είδη πληροφορικής? Ξέρεις κάθε πότε βγαίνουν νέα? Κάθε πότε αλλάζουν τιμές? Για να τα βάλω όλα αυτά σε αποθήκη θα πρέπει να τα φέρω ξέρεις, αλλιώς θα τα είχα στο πρόγραμμα μου. Επίσης, θα πρέπει κάθε μέρα να ανανεώνω τις τιμές. Sorry, αλλά προτιμώ να είμαι "μπακάλης" τότε και να τα βλέπω από website.

@tassoss Thanks για το Link, αλλά αυτό το πράγμα είναι για άλλη χρήση εντελώς και είναι ολόκληρο τέρας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7

Είναι απλό , ανοιγεις την database και πολλαπλασιάζεις όλες τις τιμές με ένα συντελεστή 1,3 , Μετά αφού βλέπουν την υψηλή τιμή εσυ θα βγάζεις το κομπιουτεράκι και θα τους κάνεις 30% έκπτωση. Οπότε θα χαίρονται. Κλασσικό κόλπο μπακαλικής. :D

αυτο δεν ειναι μπακαλικη ειναι εξαπατηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

αυτο δεν ειναι μπακαλικη ειναι εξαπατηση.

το ξέρω, το είπα για αστείο και είναι η θλιβερή πραγματικότητα για πολλά μαγαζιά. Ή μήπως δεν σου έχει συμβεί ?

Link to comment
Share on other sites

Είπα αν δεν βρεθεί κάτι θα κάνω κατασκευή. Απλά τα έτοιμα έχουν πρόβλεψη για 17" και 19" και είναι σίγουρα πιο ευπαρουσίαστα. Κατάστημα είναι, όχι δωμάτιο :p

Link to comment
Share on other sites

Ο Κοπρίτης πιστεύω θα έφτιαχνε ένα που θα το ζήλευε κάθε οθόνη... ;) Λίγο μεράκι θέλει. :D

Πέρα απο την πλάκα, γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνα σε αντιπροσωπίες οθονών να ρωτήσεις; Σίγουρα θα υπάρχει ως αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.