Jump to content



Αγορα νεου mobo 939


SlotKiller

Recommended Posts

Μιας και το dfi ultra-d που εχω παρουσιαζει προβληματα ασυμβατοτητας με τον επεξεργαστη μου και με το νεο τροφοδοτικο μου, σκεφτομαι να παρω ενα αλλο φθηνο mobo που θα μου δωσει το ιδιο o/c.

Σκεφτομαι να δοκιμασω το DFI RDX200 που ειναι πολυ φθηνο, αλλα διαβασα διαφορα αρνητικα σχολια για τα πρωτα revisions και δε ξερω τι να κανω...

Μπορει να μου πει καποιος τι λεει αυτο το mobo (Τα τελευταια rev. & bios)?

Το setup μου ειναι Tagan Easycon XL 700, Opteron 165, 2x1gb Gskill HZ και μια 6600GT

Επισης κατι διαβασα για περιορισμο του ΗΤ στα 350. Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασες αν το Tagan επαιξε κανονικα σε αλλη μητρικη(με την abit ok?)

η ασυμβατοτητα με τον οπτερον πως προεκυψε?γινε λιγο πιο συγκεκριμενος αν μπορεις..(ή link me αν το εχεις ποσταρει καπου..)

ψαχνοντας για μητρικη πριν κανα 4μηνο,περα απο την ultra-d που τελικα πηρα,ζαχαρωνα την JETWAY 939GT4-SLI G η οποια στα reviews πεταγε!ριξε ενα βλεφαρο και στο "ταπεινο" JETWAY..

Link to comment
Share on other sites

Η abit ειναι χαλια για o/c. O φιλος μου που την εχει θελει να την ξαποστειλει.

Τωρα για asus δε ξερω, αλλα δε περιμενω και πολλα.

Μαλλον θα δοκιμασω μια rdx200 που θα μου φερουν και βλεπουμε.

Παιζει και η λυση "τα πουλαω ολα και αλλαζω σελιδα"... αν και δε το θελω.

To προβλημα της μητρικης μου αναλυεται εδω: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=30523

μολις βρω αντικαταστατη θα παει για rma.

Στην abit πηγαινε καλα, αλλα δεν ειχα πολυ χρονο για να σιγουρευτω οτι δε κανει αυτα που κανει στον fragma.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.