Jump to content



Τι motherboard?


miha

Recommended Posts

Γεία σας παιδιά.

Θέλω να αγοράσω το motherboard ASUS A8N SLI-SE.

Οι ερωτήσεις μου είναι:

1)Αυτό το Motherboard καλές επιδόσεις έχει στα games?

2)Έχει καλές επιλογές στο BIOS για overclocking? πχ.fix pci-pci-express

3)Τα boards της ABIT καλά είναι?Τα asus είναι καλύτερα?

Ελπίζω οι απαντήσεις να είναι ενθαρρυντικές!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω μόνο στο 3ο:

α. όλα καλά είναι αρκεί να δουλεύουν

β. τα όμορφα motherboard όμορφα καίγονται.....

’ν αναλογιστεί κανείς ότι οι ταιβανέζοι-κινέζοι κάνουν την μία @λλαξοκ@λια πίσω από την άλλη, απλά αποφεύγεις τις γνωστές μούφες ECS κλπ .... Θεωρητικά πάντα, οι Abit & Asus είναι εξίσου μεγάλες και σοβαρές εταιρείες....

Link to comment
Share on other sites

1. συμφωνω και προσθετω πως τη διαφορα σε οτιδιποτε εχοντας τοβ ιδιο επεξεργαστη τη κανει το τσιπσετ...

2. συμφωνω οντως ειναι κατι στανταρντ πια

3. και οι 2 ειναι μεγαλες σοβαρες ετεριες.. οποια και διαλεξεις ικανοποιημενος θα μεινεις... αν σου τυχει ελατοματικο κοματι... συμβαινουν ακι στα καλητερα σπιτια τετεια πραματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Θα απαντήσω μόνο στο 3ο:

α. όλα καλά είναι αρκεί να δουλεύουν

......

Το αυτο....Ιδιετερα για τα ASUS , καλο ειναι αρκει να μπουταρει....!!!

:p :p

Χωρις πλακα τωρα , το a8n ειναι καλο και σταθερο μοβο , το εχω βαλει σε ενα φιλαρακι εδω και 1,5 χρονο και δουλευει πανω απο 10 ωρες την μερα απροβληματιστα με εναν 3000+ venice στα 2500mhz...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο motherboard φιγουράριζε για κανά δίμηνο περίπου στην κεντρική σελίδα της nvidia(μέχρι και πριν 1μιση μήνα περίπου) αναφέροντας ότι σε συνδυασμό με τον X6800 και δύο 7900GTX, είδαν αποτελέσματα σε benchmark γραφικών που δεν υπήρχαν εώς και κείνη την στιγμή.

Για να μην μπερδευόμαστε, το site δεν διαφήμιζε το motherboard ούτε τον επεξεργαστή (φαντάζομαι) αλλά το sli nvidia με τιs δύο 7900GTX,απλά για τις μετρήσεις ανέφερε ότι χρησιμοποιήθηκε ο συγκεκριμένος συνδυασμός.

Τώρα αν σου λέει κατι αυτό δεν ξέρω, απλά το αναφέρω επειδή το πήρε το μάτι μου και επειδή τυχαίνει να έχω sli σύστημα με δύο 7900GTX αλλά χωρίς conroe και την έχω βάλει στο μάτι και γω γιατί η δικιά μου μητρική δεν υποστηρίζει conroe.

Έχει έρθει Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

3)asus and abit!κατα την αποψη μου τα καλητερα mobos!

Μην παρεις mobo απο την intel!o conroe μου εχει θαψει 2 bad axe!Τωρα πειρα την abit aw9-d max και απο οτι φενεται μ@μ@ει το mobo!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.