Jump to content



Dual layer εγγραφες


cool11

Recommended Posts

Απεκτησα προσφατα οδηγο dvd dual layer, και εγραψα τα πρωτα dual layer dvds.

Στην αρχη δοκιμασα με τα traxdata. Ομως οτι κι αν εγραψα, δεν αναγνωριστηκε απο αλλα drives, παροτι η εγγραφη με το nero εδειξε οτι ολοκληρωθηκε σωστα.

Ε, λεω, θα φταινε τα δισκακια.

Δοκιμαζω ξανα με verbatim(γνησια, οχι μαιμου). Ξανα τα ιδια.

Επειδη δεν εχω εμπειρια σε dual layer γραψιμο, τι φταιει ρε παιδια?

Κανω κατι λαθος?

Φταινε τα δισκακια?

Φταιει το drive?

Τα δοκιμασα σε υπολογιστη, σε επιτραπεζιο dvd player, τιποτε.

Που γινεται λαθος και τι να κανω για να γραψω δισκακια που να διαβαζονται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα nec αγορασα. Δυστυχως δεν θυμαμαι απεξω το μοντελο.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τα προγραμματα δεν το βλεπουν ως nec αλλα ως optriac ή κατι αναλογο(δυστυχως δεν ειμαι σπιτι για να δωσω ακριβεις πληροφοριες).

Το αγορασα απο το multirama.

Προσπαθησα και εγραψα και ταινια αλλα και δεδομενα. firmware δεν εχω ασχοληθει.

Link to comment
Share on other sites

"Επεσα" και εγω στην ιδια περιπτωση με Optiarc AD 7173 ....αλλα το αλλαξα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ "δουλεψε" χεχεχεχε . Κοιτα σαν εγγραφεας ειναι αρκετα ποιοτικος ....αλλα εχουν κυκλοφορισει ΠΑΡΑ πολλα προβληματικα στην αγορα με αποτελεσμα να κακοφημιζοντε για δυσλειτουργιες .....( που ειναι ξεκαθαρο πως εχει να κανει με προβληματικη κεφαλη ) .

Link to comment
Share on other sites

Πηγα κι εγω στα multirama. Ελειπε ο τεχνικος. Θα ερθει...δευτερα.Τοτε θα το ξαναπαω, θα δοκιμασει να γραψει, να δει ιδιοις ομασι οτι οντως εχει προβλημα, και μετα θα το στειλουν για αλλαγη...

Αμα ηξερα οτι ηταν τοσο σκαρτο...

Αμα ξαναπαρω nec-sony πειτε μου...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεχρι να ερθει ο τεχνικος του Multirama, το ψαχνω το θεμα, για πειτε μου:

τα dvd videos που νοικιαζουμε απο τα dvdαδικα, dvd-9 δεν ειναι? (τουλαχιστον τα πιο πολλα-οπως μου δειχνει και το dvdshrink)

Γιατι με ρωτησαν αν το επιτραπεζιο dvd player μου (πανακριβο pioneer dvd recorder) παιζει dvd διπλης στρωσης! Κατι που το θεωρω αυτονοητο!

Και κατι αλλο: τα single layer dvd drives των pc, γραφουν μεν single layer, αλλα ομως διαβαζουν κανονικα dvd-9, σωστα?

'Η εγω ειμαι λαθος ή αυτοι θα με κανουν να ξεχασω κι αυτα που ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.