Jump to content



Γλωσσα


sfeteristis

Recommended Posts

Μετα απο ενα format βγαζει ως συνηθως πολλα κινεζικα. Ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για ελληνικα?

Μου ειπαν οτι ειναι, απ το Control Panel-Regional and Language Options, Standard and formats: greek, Location: greek. Advanced-Language for non-Unicode programs: greek

Ειναι σωστες αυτες οι ρυθμισεις? Γιατι κατι δε παει καλα, καποιες φορες μετα το πατημα Alt+Shift για τη μετατροπη βλεπω και καποια αλαμπουρνεζικα συμβολα οποτε πρεπει να ξαναπατησω altÓshift.... (oριστε μολις τωρα: αντι για + μου εβγαλε αυτο το συμβολο!):...:

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στη επιλογη που σου ειπα, και για πρωτη φορα, θα σου βγαλει ενα msg που θα λεει(αν θες να το δεις επελεξε δοκιμαστικα μια αλλη γλωσσα. Win Xp pro sp2 eng):

"The required files are already installed on your hard disk. Setup can use these existing files, or Setup recopy them from your original Windows CD-ROM or from a network share.

Would you like to skip file copying and use the existing files? (if you click NO, you will prompted to insert your Windows CD-ROM or to supply an alternate location where the needed file may be found.)

[YES] [NO]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

Στο σημειο Advanced-Language for non-Unicode programs: greek σου βγαζει ενα μυνημα, πατας yes/no και στο ενα απ τα δυο(δε θυμαμαι τωρα) βαζεις το cd των win, μηπως επρεπε αυτο να κανω?

Nαι, πρέπει να δώσεις την κατάλληλη απάντηση ώστε να βάλεις το CD.

Αν όμως κατά την εγκατάσταση είχες επιλέξει και στα 3 σημεία που έχει επιλογή γλώσσα, τα Ελληνικά, δε θα χρειαζόταν να κάνεις τίποτα άλλο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το cd αλλα τιποτα.

Το προβλημα ειναι οτι οταν παω για αλλαγη απο αγγλικα σε ελληνικα πρεπει να πατησω τα shift+alt 3 φορες για να λαβω τα ελληνικα!

Οποτε καταλαβαινετε οτι το typing γινεται μαρτυριο.

Και στα αγγλικα, αναλογα ποιο απ τα 3 πατηματα, εχω καποια αλλαμπουρνεζικα.

Αυτο που σημειωνω ειναι οτι τη πρωτη φορα αντι για ελληνικα επελεξα κατα λαθος ουγγρικα που ειναι διπλα. Τα ειχα για καμποσες ωρες μεχρι να το παρω χαμπαρι. Μετα εβαλα τα ελληνικα αλλα μηπως απο κει μου εμεινε το προβλημα:cry:

Link to comment
Share on other sites

control panel -->regional and language options-->languages -->details

Εκει φαινονται οι εγκατεστημενες γλωσσες οποτε αν υπαρχουν ακομα τα ουγγκρικα κλικαρε τα και πατα remove

Good luck!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...στη καρτελα που μου ειπες να κοιταξω εχει τα εξης:

-------------------------

Default input language-->English(United Sates)- US

-------------------------

Installed services:

EN - English (United States)

keyboard US

EL - Greek

keyboard Greek

HL - Hungarian

keyboard Hungarian

IS - Icelandic

keyboard Islandic

------------------------------

Tα ειχα κανει σαλατα ε? :)

Yποθετω οτι κανω remove τα 2 τελευταια?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.