Jump to content



Λειτουργικό για Playstation 3


angelos

Recommended Posts

Δεν λέω με έστησες λίγο στον τοίχο...και εγώ το σκέφτομαι για το wii αλλά η sony έχει ποικιλία στα παιχνίδια....πήγαινε σε ενα seven για παραδείγμα και τσέκαρε σε ποια παιχνιδομηχανή θα βρείς τα περισσότερα παιχνίδια...

Οπως προανέφερα αυτή είναι η πρώτη ''φουρνία'' παιχνιδίων όποτε υπάρχει εξέλιξη...

Ακόμα φαντάζομαι πόσα software θα βγούν για το ps3...ετσί ώστε να μπορείς να παίξεις με της δυνατότητες του.

Η έκδοση με τα 20 Gb ακούγεται πως θα κοστίζει 499 ευρώ,πόσοι απο εμάς δεν έχουν δώσει τόσα λεφτά για hardware?Ολα αυτά που λέμε στηρίζονται σε κουβέντα στον νετ και τπτ στην πραγματικότητα.

Ας περιμένουμε κάποια review το Νοεμβριο απο Αμερική και Ιαπωνία...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ντάξει το θα σέρνεται είναι σχετικό αλλά αν βγει κάτι πχ σαν το gothic3 θα το τρέχει καλά και δε θα σπάει συνέχεια όπως γίνεται τώρα , που για κάθε sequel παιχνιδιού μετά το diablo2 χρειαζόμαστε δυο γενιές παραπάνω κάρτα γραφικών..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

αν και οι χρηστες μπορουν να κανουν δικιμες στον πυρηνα της κονσολας δεν μπορουν να το κανουν και για τον πυρηνα των γραφικων...

για αυτο εξεδωσαν την παρακατω ανακοινωση/διαμαρτυρια/αιτημα:

To: Sony

We, Playstation 3 users, ask Sony to allow the use of the RSX trough Other OS.

Right now because of the PS3 firmware limitation we can't...

- Easily watch movies in various formats

- Correctly use 2D applications

- Friendly run lite 3D applications

Useless when it comes to fight against piracy, this limitation is a trouble for honest users but not for pirates:

it makes operating systems as Linux not interesting enough and this fabulous project of Other Os on PS3 seems to drown. A huge number of disappointed comments in many forums are proving this.

Dear Sony, you made us dream, please now don't leave us alone with lost hopes.

Sincerely,

The Undersigned

http://www.petitiononline.com/RSX/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η αγορα μιας HD TV ειναι αναγκαια.....ωρα να ξεκολλησουμε απο τα μονιτορ .... εγω στο δωματιο μου εχω μια HD TV 26' sto PC και μια 32 ιντσων στο PS3 και XBOX 360....Δεν μπορω να βλεπω σε μικρα μονιτορ......Και μην λεμε οτι η αγορα μιας HD TV ειναι αναγκαια μονο για gaming.....θες να δεις μια ταινια , ποθ θα την δεις στις 20 intses??? Πλακα κανουμε , τι να δω σε 20 intses......Οσο για το gaming sto pc ποια εχει χασει και οσο περναει ο καιρος το παιρνει ή κατω βολτα.....Ολοι οι pcakides περιμενουν το crysis το οποιο ειναι ενα first person , το τελοιωνεις κια μετα τερμα.....Αντιθετως εχω ΧΒΟΧ 360 και ps3 και τα οποια εχουν πολλα ενδιαφεροντα παιχνιδια που τα pc απλα δεν εχουν.....,..... KAI ANAMENONTAI ALLοι TOSH TITLOI ....Ειναι και αλλα πολλα, το θεμα ειναι παντως οτι και εγω pcakias ημουν αλλα παιδια πια κουραστικα να σκαω φραγκα καθε εξαμηνω.....τωρα πια το pcaki ειναι για δουλιτσες downloading και αλλα τετοια..το gaming to εχω αφισει στους ειδικους (κονσολες)...Oso gia to ps3 αυτο που εχω να πω οτι η sony το δινει τσαμπα, σου ζηταει 600 ευρα και παιρνεις ενα μηχανημα το οποιο εχει την κοψη της τεχνολογιας πανω του.......και δεν δινεις 600 ευρω για να παρεις μια καρτα που σε 1 χρονο θα εχει το πολυ 200 , με το ζορι.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.