Jump to content



πρόβλημα με προακουστική στο virtualdj


edessaios

Recommended Posts

Λοιπόν:Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό γιατί καίγομαι:

Έχω το virtualdj,το γνωστό πρόγραμμα djiing.Αλλά δεν μπορώ να πετύχω τη προακουστική που θέλω.Έχω onboard realtech AC 97. αλλά όποοια ρύθμιση και αν κάνω δεν καταφέρνω τίποτα.Τα ακουστικά τα συνδέω στη μαύρη έξοδο και τα ηχεία στη πράσινη.Επίσης στη πράσινη έχω βάλει ανταπτοράκι που μετατρέπει τη μια πράσινη σε δυο ,όπου στο ένα έχω συνδέσει τα κανονικά ηχεία και στο άλλο τον ενισχυτη.Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να ακούγεται και το δεύτερο deck στο πρώτο.Απο τα ακουστικά δεν ακούγεται τίποτα.Πως θα τα καταφέρω?Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο πρόγραμμα?Στα windows μήπως κάτι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

εχεις την demo εκδοση??????? αν ναι δεν μπορεις να κανεις τπτ. Επιδει μονο στην Full γινεται να συνδεσεις τα ακουστικα και ηχεια μαζι. Αν παλι εχεις την full πας options και θα βρεις τι παιζει (αν και δεν νομιζω να μπορεις να το κανεις με την καρτα που εχεις) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 14:10]

εχεις την demo εκδοση??????? αν ναι δεν μπορεις να κανεις τπτ. Επιδει μονο στην Full γινεται να συνδεσεις τα ακουστικα και ηχεια μαζι. Αν παλι εχεις την full πας options και θα βρεις τι παιζει (αν και δεν νομιζω να μπορεις να το κανεις με την καρτα που εχεις) :)

Tην κανονική έχω.Τις ρυθμίσεις του προγράμματος τις έχω δε ιόλες,και συγκεκριμένα με βολεύει η τρίτη και έτσι έχω συνδέσει τα καλώδια.Νομίζω ότι χρειάζεται κάποια ρίθμιση στα windows την οποία δεν τη ξέρω.Βέβαια μπορεί να υπάρχει και κάτι στο πρόγραμμα αλλά δεν νομίζω!Κατι άλλο καλύτερο?Καμοιά ρύθμιση ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από edessaios [Σήμερα, στις 15:57]

Tην κανονική έχω.Τις ρυθμίσεις του προγράμματος τις έχω δε ιόλες,και συγκεκριμένα με βολεύει η τρίτη και έτσι έχω συνδέσει τα καλώδια.Νομίζω ότι χρειάζεται κάποια ρίθμιση στα windows την οποία δεν τη ξέρω.Βέβαια μπορεί να υπάρχει και κάτι στο πρόγραμμα αλλά δεν νομίζω!Κατι άλλο καλύτερο?Καμοιά ρύθμιση ίσως?

Εφοσον εκανες την ρυθμηση στο προγραμμα και δεν δουλευει, πολυ πιθανο ειναι να φταει η καρτα ηχου που εχεις (αν και δεν ειμαι σιγουρος) γιατι οταν ηθελα να κανω το ιδιο με σενα με την καρτα AC 97 δεν μου δουλευε. Οταν πηρα την X-fi XtremeMusic δουλεψε κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.