Jump to content


Μobility X1400


JohnnyX

Recommended Posts

Εχω ενα notebook (Fujitsu Siemens Pi1536) με καρτα ΑΤΙ Mobility X1400

Kαταρχην σε ATI ειμαι καινουριος ( ορκισμενος οπαδος της nVidia :) ) , αλλα μαλλον επειδη το X1400 ειναι πιο ψηλα χρονισμενο απο το GF7400 προτιμησα αυτο..αλλα και το notebook συνολικα.

Στο θεμα μας...ειναι γνωστο οτι οι drivers της ATI για τα mobility ειναι κομματι ελλειπης...και πρεπει οι εταιρειες οι ιδιες να βγαζουν drivers..

Η F-S ειναι μια απο αυτες που η ATI αναφερει οτι δουλευουν οι drivers για mobility που βγαζει.

Μηπως καλυτερα να χρησιμοποιησω το DH Mod Tool v4.0 που μετατρεπει τους drivers Radeon σε Radeon Mobility ?

Αν θελω να το clockαρω περισσοτερο πως γινεται αυτο με επισημους drivers ? οι ειδικοι για mobility δε δειχνουν να εχουν τετοια δυνατοτητα ..υποθετω μεσω του DH Mod Tool v4.0 οτι θα γινεται (μεσω του overdrive η πως αλλιως λεγεται στις ATI).

Το ΑΤΙ-TOOL κανει για mobility ?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να χρησιμοποιησεις omega drivers ...

κανουν και για mobility ..(αν διαβασεις το faq θα το δεις)

Μπορεις να κανεις και οc..(νομιζω σου περναει το ati tray tools..)

Ειμαι με μια παλια εκδοση απο omega...

Oταν μπορεσεις κανενα ενα review με καμμια εικονα απο το λαπτοπ και τα γνωστα benchmark...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.