Jump to content


Προτασεις για αγορα Mp3 player


SlotKiller

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα mp3 player και διαθετω περιπου 150Ε με max 200.

To κακο ειναι οτι μεχρι το αλλο ΣΚ πρεπει να το εχω στα χερια μου γιατι θα κανω ενα ταξιδι και θελω να το εχω μαζι μου!

Αυτα που εχω εντοπισει μεχρι τωρα ειναι:

-Sony MP3 S-Series NW-S703F/B (1GB)

-Sony MP3 S-Series NW-S205F/B 2GB

-Samsung MP3 YP-Z5FQB FM (2GB)

-iAudio U3 Black 2GB (απο pixmania στα 180, αλλα δυστυχως προσορινα μη διαθεσιμο)

-iAudio U2 2GB

Διαβασα καποια πραγματα για το iAudio X5 του Μακη και εντυποσιαστηκα. Αυτος ειναι ο λογος που κλινω προς τα iAudio μιας και φαινεται οτι και τα πιο μικρα μοντελα εχουν τις ιδιες ηχητικες ικανοτητες.

Θελω πολυ το U3 αλλα στην ελλαδα ειναι αρκετα πανω απο το budget μου... το u2 απο την αλλη δεν αξιζει τωρα που βγηκε το u3...

U3:

u3_zoom22.jpg

U2:

b16.jpg

Τα samsung-sony που ποσταρα τι λενε?

Πειτε μου την γνωμη σας γιατι το βιαζομαι please :flower:

Επισης, βασικες διαφορες απ το u2 στο u3 (περα απ την οθονη) ειναι η ενταση (2χ13mW σε 2x30mW) και η ταχυτητα του usb (απο 20Mbps σε 35Mbps)

specs U3

specs U2

Edit: Τελικα βρηκα καταστημα που μπορω να το παρω με 200Ε απο ελλαδα? Αξιζει ή ειναι πολλα????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα αυτό. Το έχω και δεν καταλαβαίνει Θεό, έχει περάσει τα πάνδεινα από μέρους μου :innocent:, χτύπους κ.τ.λ......πιο πολλά δεδομένα του βάζω παρά μουσική :laughing:

Αλλά και το Samsung MP3 YP-Z5FQB FM (2GB) είναι αρκετά καλό, είναι 2 GB, έχει και FM :) και η τιμή του είναι πολύ καλή σε σχέση με αυτό που σου προτείνω, απλά στο λέω, επειδή έχω testarei την αντοχή του :p

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια το muvo δε με τρελενει και ουτε ενδιαφερομαι για αλλα δεδομενα πλην mp3!

Κανεις που να εχει δοκιμασει το samsung?

Για τα 2 sony ξερει κανεις τιποτα? Εχουν καλο ηχο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο αρκετο ψαξιμο στα reviews του cnet.com συγκλινω προς το Creative Zen V Plus (2GB) που εχω βρει 138Ε σε ελληνικο καταστημα!

Τι λετε? Να το χτυπισω? Αυριο πρεπει να το παραγγειλω...οπωτε πειτε την γνωμη σας σημερα! :)

prod15306_hdr_1_6_1.jpg

Ξερει κανεις αν σου δινει φορτιστη μπριζας? ή μονο απο usb φορτιζει?

Edit: Μονο απο usb φορτιζει και μονο xp/osx παιζει (wmp11) :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.