Jump to content



Δωστε τα φωτα σας


apalagmenos

Recommended Posts

Παιδια,εχω την 7600gt,οπως προειπα.Τις καρτες που ανεφερα τις εχω βρει μεταχειρισμενες και σε τιμες 260 και 230 ευρω η 7900gt με ψυξη Zalman.Με αυτες τις τιμες τι λετε;Συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

για μενα οχι...

αν και τα παντα εξαρταται απο το ποσο θα πουλησεις την δικια σου καρτα!

ΠΧ λεμε αν ΑΝ (λεμε) τη δωσεις 200€ τοτε λεει να δωσεις αλλα 30€...

βασικα..www.skroutz.gr

βρες καπου να δωσεις την καρτα σου και μεινε κατω απο 200€(Χ1950pro ,7900gs) αν δεν την παλευεις ....Iσως ανεβεις λιγο τα 200€ για την Χ1950 προ...

Εναλλακτικα χ1900gt παλιο αγνο παραδοσιακο r580..παλι κατω απο 200€

αυτα παλι για να ρωτας καπου μεταξυ χρισοτυγεννα και πασχα ποια καρτα να παρεις..

μιας και το δχ10 φτανει ..και απο οτι ειδαμε απο 8800 καμμια σχεση δεν θα εχουν οι νεες καρτες με τις παλιες...

Νεοι "conroe" μας βρηκαν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι.Καταφερα να παω τον επεξεργαστη στα 2.7ghz.Eπειδη οντως τρωω φρενο απο τις μνημες για πεσ τε καμια καλη επιλογη στα ddr400,αφου μεχρι εκει περνει η μητρικη(dfi lan party sli d),αν δεν κανω λαθος.Και μια ερωτηση.Εχω μια twinmos 1gb ddr400,cl2.5.Προτεινετε να παρω ακομα μια ολοιδια για dual channel η ενα σετακι 2*512 καλες μνημες σε dual channel συν την 1gb που εχω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apalagmenos [Χθες, στις 23:23]

Καλημερα φιλοι.Καταφερα να παω τον επεξεργαστη στα 2.7ghz.Eπειδη οντως τρωω φρενο απο τις μνημες για πεσ τε καμια καλη επιλογη στα ddr400,αφου μεχρι εκει περνει η μητρικη(dfi lan party sli d),αν δεν κανω λαθος.Και μια ερωτηση.Εχω μια twinmos 1gb ddr400,cl2.5.Προτεινετε να παρω ακομα μια ολοιδια για dual channel η ενα σετακι 2*512 καλες μνημες σε dual channel συν την 1gb που εχω;

δεν θα προτεινα twinmos...

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να κρατσηεις το pc κανενα χρονο ακομα παρε (βαλε μαλλον) 2χ1 γιγα ..

Oποιες μνημες και να παρεις θελει τρελλο ψαξιμο για να τις εχεις ψηλα και να αποδιδουν..Αλλιως ισως καταφερεις να τις πας πχ 230-240Μηζ αλλα με αλλους χρονισμους στα 220 να εισαι πιο γρηγορος..!

Με κατι twinmoss 2χ512 value πηγαν 235-240 αναλογα με το benchmark ...σταθερα (τελειως) ηταν στα 232-233..(2,5-3-3-7 παντα τα αλλα δεν θυμαμαι)

Τωρα η πουλας αυτη που εχεις και βρισκεις 2χ1 γιγα..η παιρνεις αλλο ενα ιδιο οσο γινεται...και μαθαινεις απο εξω και ανακατωτα bios και μερικα ποργραμματακια ακομα..(που ουτως η αλλως θα πρεπει να κανεις)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.